25 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Göreve İade Edilen Öğretmenler İş Başı Yapacak! 6 Bin 7 Öğretmen Suçsuz Bulundu

25/11/2016 - 20:20

Göreve iade edilen öğretmenler görev başı yapmak için bekleyişe geçiyor. 6 bin 7 öğretmen, 15 Temmuz sonrası KHK ile görevden uzaklaştırılmıştı. Yapılan soruşturmalar sonrasında MEB, 6 bin 7 öğretmenin görevlerine iade edildiğini açıkladı.
Göreve İade Edilen Öğretmenler İş Başı Yapacak! 6 Bin 7 Öğretmen Suçsuz Bulundu

15 Temmuz sonrası Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alınan 6 bin 7 öğretmen bugün itibariyle göreve iade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre açığa alınan öğretmenlerden 6 bin 7’si görevlerine geri döndü.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Hatay’da 925, 800 Batman’da, 466 Van’da, 400 Adıyaman’da, 400 Urfa’da öğretmenin görevlerine geri döndüğünü açıkladı.

İşte MEB’in Attığı Tweet

DİYARBAKIR’DA 2 BİN 253 ÖĞRETMEN DÖNDÜ

Diyarbakır’da da Kamu Hükmündeki Kararname ile açığa alınan 4 bin 319 öğretmenden, 2 bin 253 öğretmenin göreve başlamasının önünü açan bakanlık yazısı, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştı.

Bakanlık Teftiş Kurulu’ndan geçen ve soruşturması tamamlanan ve göreve başlayacak 2 bin 253 öğretmenin isim yer aldığı liste ve görev izni Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştı. Soruşturmaları tamamlanan 2 bin 253 öğretmenin, pazartesi günü görevlerine başlayacağı öğrenildi.

Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise yaptığı açıklamada “Van’da açığa alınan öğretmenlerimizden 466’sı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlerine iade edilmiştir. Bugün okullarına tebliğ edilecektir. Hayırlı olur inşallah” dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da Twitter adresinden yaptığı duyuruda, “6 bin kişinin iade yazıları valiliklere gönderilmeye başlandı. Ancak bunların ağırlıklı olarak eylemden açığa alınanlar olduğu anlaşılmaktadır” dedi.

Ayrıntılar gelecek…Yorum Yap