20 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Grip Aşısı Beklenen Korumayı Sağlamıyor

20/10/2016 - 17:18

Grip Aşısı Beklenen Korumayı Sağlamıyor

Grip aşısı ile ilgili görüş ayrılıkları çoğalıyor. Kış ayının yaklaşması ile birlikte hastaneler doldu taştı. Birçok kişi grip aşısı için eczanelere akın ederken uzmanlar konu ile ilgili uyarıyor! Bünyeden bünyeye grip aşısının etkisi farklılık gösteriyor. Bu nedenle doktora danışılmadan kesinlikle aşı vurulmaması gerekiyor.

Bir çok doktorun dahi grip aşısı yaptırmadığı açıklanırken buna rağmen vatandaştan mutlaka grip aşısı olmaları isteniyor. Grip aşısı hakkında yapılan açıklamada ise, “Kalp ve şeker hastalarının kulaktan dolma bilgilerle eczanelerde bilinçsiz şekilde aşı yaptırmaması gerekiyor. Bünyeden bünyeye farlılık gösteren aşı, gribin daha ağır geçmesine neden olabiliyor. Bu nedenle sonbahar ayı ile birlikte soğukların kendisini gösterdiği şu günlerde mutlaka hasta olmadan doktora gidilerek testlerin yapılması gerekiyor” ifadeleri yer aldı.

Grip ile ilgili diğer bir bakış açısı ise, aşı yerine sağlıklı yaşamın tercih edilmesi yönünde. Sağlıklı beslenme ve spor, gribin en büyük düşmanı olarak nitelendiriliyor.Yorum Yap