21 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Gülşen Bubikoğlu Oyunculuğu Bıraktı! Bir Zamanların Adriana Lima’sı Hayranlarını Üzdü

21/11/2016 - 17:37

Gülşen Bubikoğlu, bir zamanların en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyordu. Güzelliği ile Türkiye'nin Adriana Lima'sı olarak gösterilen Gülşen Bubikoğlu, gazetecilerle yaptığı konuşmada artık projelerde yer almayacağını belirtti.
Gülşen Bubikoğlu Oyunculuğu Bıraktı! Bir Zamanların Adriana Lima’sı Hayranlarını Üzdü

Güzelliği ile bir zamanların en çok dikkat çeken isimleri arasında yer alan Gülşen Bubikoğlu yıllardı hiç bir projede yer almadı. Başarılı oyuncu, 12 yıldır setlerden uzaktayım ve bu saatten sonra döneceğimi sanmıyorum ifadelerini kullandı.

Ayaküstü gazetecilerle sohbet eden Gülşen Bubikoğlu, “Neden dizi ve sinema projelerinde sizi göremiyoruz?” sorusuna sektördeki sorunlara vurgu yaparak net bir cevap verdi. Usta sanatçı, “Beni artık asla ekranda görmeyeceksiniz. Bir daha asla kamera karşısına geçmem. Çünkü bıraktım o işleri. Geçmişte kaldı. Şimdi her şey bambaşka bir hal almış. Çalışma temposunu asla kaldıramam. Ayrıca hiç heyecanım kalmadı. Ayak uydurmam zor olur bu saatten sonra” diye konuştu.

Tam 12 yıldır sete ayak basmadığını belirten Bubikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sektörde kimsenin kimseye sevgisi de saygısı da kalmadı. Çok teklif geldi ve hâlâ geliyor ama ben istemiyorum…”

Gülşen Bubikoğlu Kimdir?

Gülşen Bubikoğlu 5 Aralık 1954 İstanbul doğumlu. Bubikoğlu, Türk sinemasının en beğenilen oyuncuları arasında yer alıyordu. Fatih Kız Lisesi’nde eğitim gördü. 1971’de Fatih Kız Lisesini bitirdi.

L.C.C Kültür Merkezi’nde bir yıl lisan, mankenlik ve dans eğitimi aldı. 1973 yılında “SES” sinema dergisinin açmış olduğu yarışma ile sinemayla tanıştı. Kariyerine, Erler Film öncülüğünde Türker İnanoğlu’nun 1973 yılı yapımlı Yaban filminde başrolü oynayarak başlayan Bubikoğlu, 1974 yılında İnanoğlu ile birlikte gizli bir düğünle Kemal Utku’nun evinde evlenmiştir. İnanoğlu ile evliliğinden sonra Bubikoğlu Erler Film’in bir numaralı kadın yıldız oyuncusu oldu ve çevirdiği filmlerle güldürüye, drama, duygusal ve hareketli filmlere yatkınlığını göstererek hem seyircinin büyük beğenisini kazandı, hem de Türk sinemasının yıldızları arasında özel bir yer edindi Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde ülkesini temsil etmiştir. İtalyanlarla Baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mücevher Hırsızları gibi filmlerle Koprodüksiyon çalışmalarında bulunmuştur. Başrolünde oynadığı filmler çok sevilmiş ve büyük gişe başarıları yakalamıştır. Zirvedekiler ve Affet Bizi Hocam gibi TV dizileri ile sevenleriyle buluşmuş ve bu diziler televizyon izleyicisinden ilgi görmüştür.Yorum Yap