2 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Gümüşhane’de Terör Saldırısı!

02/05/2016 - 17:37

Gümüşhane’de Terör Saldırısı!

Ülke genelinde sürdürülen terör operasyonları devam ederken, köşeye sıkışan teröristler tarafından hain saldırılar da devam ediyor. Her gün yeni bir eylem girişiminde bulunan terör örgütü üyeleri ağır zayiatlar verdikleri operasyonlara bu şekilde karşılık vermeye çalışıyorlar. Ancak, terör örgütünün hain saldırılarında tek hedef güvenlik güçleri değil. Gözünü kan bürüyen katiller, sivil halkı da direkt olarak hedef alıyor. Bugün, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde bulunan Yaşmaklı Barajı’nda çalışan vatandaşlar teröristlerin saldırısına uğradı. Uzun namlulu silahlar ile çalışanlara ateş açan terör örgütü mensupları, elektrik ustası Adil Bülbül’ü yaraladı. Yaralanan vatandaşımız, Giresun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken sağlık durumuyla ilgili henüz net bir bilgi verilmedi.

Barajda çalışan işçilerimizin içinde bulunduğu arazi tipi pikap, bugün saat 11:00 sularında Üçtaş köyü sınırları içerisinde bulunan Yaşmaklı Barajı’nın gövdesi üzerinden geçiş yaparken, terör örgütü üyeleri tarafından uzun namlulu silahlarla çapraz ateşe tutuldu. Yapılan operasyonlar sonucunda iyice gözlerini kan bürüyen ve güvenlik güçlerine karşılık verecek güçleri kalmayan teröristlerin, sivilleri hedef alması, örgütün bölge halkına ve ülkemize verdiği tüm zararları bir kez daha gözler önüne sürdü.

Açılan çapraz ateş sonrasında göğüs kısmına aldığı kurşun sebebiyle yaralanan Adil Bülbül isimlik elektrik ustası, Giresun Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk müdahalelerin ardından tedavi altına alındı. Alınan bilgilere göre, yaralanan Adil Bülbül’ün Kürtün İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Kanat’ın damadı olduğu öğrenildi. Bölgede inceleme başlatan güvenlik güçlerimiz, teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.Yorum Yap