29 Kasım 2016

M. Negiz

Günaydın Mesajları Uzun Anlamlı Sevgiliye ve Arkadaşa

29/11/2016 - 0:03

Günaydın mesajları, güne güzel bir başlangıç yapmanın anahtarı olarak ifade ediliyor. Sevgiliye, arkadaşa, aileye kısaca tüm sevdiklere gönderilen kısa ve anlamlı günaydın mesajları küsleri barıştırmaya devam ediyor.
Günaydın Mesajları Uzun Anlamlı Sevgiliye ve Arkadaşa

İnsan paylaşmayı seven bir canlıdır. Sabah gözlerini yeni bir güne açan insan, sevgi ve muhabbetini arkadaşları ile paylaşmak ister. Yüzleri gülümseten bir mesaj göndermek, sevdiklerine hislerini açıklamak için sabahın erken saatlerinde parmaklar tuşlarla buluşur. Günaydın mesajlarından birtakım derlemeyi okuyabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Sabahın ilk saatleri ile birlikte gözlerini yeni bir güne açan insan duygu ve düşüncelerini yakın gördüğü eş, dost ya da sevgili ile paylaşmak ister. Günaydın diyerek mutlu etmek ister sevdiklerini. Günaydın mesajları sanırım bu güzel duygularla birlikte doğmuştur. Muhatabının gülümsemesi için biraz şiirimsi, biraz duygusal ve biraz da hasret dolu olan cümleler dökülür dillerden. Bu güzel mesajlardan bir kısmını paylaşalım istedik.

Bir Afrika özdeyişi ders ki Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır. En yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa aç kalacağını bilir. Aslan ve ceylan olmanızın önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda, koşuyor olmanız gerektiğini bilin. Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle günaydın.

Ben seni çocuklar gibi sevmiştim, hani anlarsın ya. Bir çocuk her gün sarılarak yattığı ayıcığını nasıl seviyorsa öyle sevmiştim seni. Sokakta balon satan birilerini görünce ağlamaya başlar ya işte o kadar çok istiyordum seni. Benim sevgim çocuklar kadar saftı, sevgilim.

Günümü güneşten daha çok aydınlatan, bana her sabah yeni bir ben katan, her anımda benden daha cesur ve çılgın olan kadın, iyi ki bugünde senin varlığının şerefine uyandım, günaydın.

İnsanlar tercihleriyle yaşarlar bu hayatta… Ya tozu dumana katarsın ya tozu dumanı yutarsın… Seçim senin… Hayal ettiğin hayatı yaşayamıyorsan, yaşadığın hayat sana ait değildir… Gözünü hayal ettiğin hayata dik ve yürü! Gölgen peşinden isterse gelmesin… Sen sana yetersin.

Aklım sürekli sana kaçarken başka bir şeyi nasıl düşünebilirim. Sen hayatımdaki en doğru şey… Huzuru tanımama sebep olan tek insan. Gülmek, ağlamak mutlu olmak ilk kez bu kadar güzel… Bana hiçbir şey bu kadar yakışmadı. Seni sevmek her gün bir öncekinden daha güzel. Her sabaha seninle uyanmak… Günaydın canım.

Seninle başlayan her gün yaşanmaya değer benim gözümde sevgili zira olmadığın bir dünyaya adım atmak bir yana dursun, dönüp bakmam bile. Seninle bu dünyaya yeniden günaydın, yeniden merhaba…

Gönderdiğin güzel günaydın mesajları ile güne mutlu ve umutlu başlamamı sağladığın için, sevgini ve varlığını hissettirdiğin için kısaca her şey için teşekkür ederim, sana da günaydın.

Arkadaşlar olmadan, hayatın bir anlamı olmaz. Bir sevgi olmadan, kalpte huzur olmaz. Bir hikaye olmadan, bir film olmaz ve benden bir günaydın mesajı almadan, güzel bir gün olmaz! Günaydın.

Aşk öyle bir şey ki .. Karşıdaki ne yaparsa yapsın seviyorsun, onun hatalarına karşı hep susuyorsun, o yaptığı hatanın senin farkında bile olmadığını sanıyor ama sen aranız bozulmasın diye susuyorsun. Her dönmek istediğinde gülümseyip onu kabul ediyorsun. Seviyorsun çünkü.. O ne yapıyor biliyor musun? ” Sıkıldım. ” diyor, bahane diye adlandıramayacağım şeyler söyleyip gidiyor. Sen yine susuyorsun. Sen hep susuyorsun. Çünkü; Eğer her şeye rağmen yinede aşıksan, başka çaren olmuyor.

Aşka kanat çırpışımın nedeni senli sabahlara olan hasretimdenmiş. Ben ki yanıp tutuştum sana günaydın demek için, bugün sensiz son sabahım, son sabahına günaydın sevgilim.

Uzun satırlar yazdım acılar üstüne kısa satırlarda kaldı mutluluk, onu da parantezlere bıraktık, noktalar koymadık virgüllerle anlatamadıklarımızı ünlemle bitirdik. Yazdıklarımızı soru işaretlerimize bıraktık, mesela dedik kurduğumuz hayallere umut dedik. İhtimallere sevda dedik boynumuzu uzattık sevda ipliklerine.

Sabah güneşi gibi etrafı aydınlatan, şeker gibi tatlı, gülümseyen bakışlarıyla herkesi mutlu eden kişi, yeni bir güne daha hoşgeldin günaydın…

Seni en iyi ben tanıyorum çünkü. Nasıl uyuduğunu, ne derece iyi yemek yaptığını, sinirlendiğinde veya mutlu olduğunda yüzünde oluşan o şapşal ifadeyi, en çok ne yapmayı seversin, kime karşı ne hissedersin ben biliyorum. Seninle ilgili her şey aklımın bir ucunda yazılı. Birisi bana gelip seni sorsa sayfalarca yazabilirim seni. Sabahtan akşama kadar bıkmadan anlatabilirim.

Sevdiklerinizin “Kıymetlisi” olmanız dileğiyle… Sağlık, huzur, bereket ve mutluluk dolu güzel bir gün diliyorum.

Hani böyle seversin, çok seversin. Olsun istersin, bu sefer olsun her şeyi beraber yapalım, sadece biz olalım istersin, hem de her şeyden çok. Seversin seversin olmaz, hiç olmaz, biraz bile olmaz. Sonra sevmelere küsüyor insan işte.

Bir dilek tut şimdi. Gözlerini kapat ama seni sevdiğimi hiç aklından çıkarma. Aç gözlerini yavaşça, farzet önünde bir demet papatya. Başla yaprakları koparmaya Seviyor, Sevmiyor… Seviyor diyen yaprakları kendine sakla, sevmiyor diyenleri bana yolla… Onlara seni nasıl sevdiğimi anlatayım da bilmeden konuşmasınlar bir daha.

Ebedi sevgi yolunda attığınız bu ilk adımda belki yanınızda değilim ama bilin ki tüm kalbim sizinle. Beyaz güvercinler yolluyorum size buralardan, hayatınıza sevgi, mutluluk ve huzur versin diye. Tüm yaşantınız boyunca birlikte en güzel günleri, en neşeli anları ve sevginin doruklarını yaşayın! Birleşen elleriniz ve kalpleriniz birbirinden hiç ayrılmasın. Mutluluklar!

Sana âşık olmak istememiştim, gözlerim görünce dayanamadı biliyorum, hakkım yoktu sevmeye yüreğim mantığa dayanamadı böyle içten gülen gözlere yemin ederim ki rastlamamıştım. Tarifsiz duygular sardı kalbimi asla böyle bir an yaşamamıştım öyle pırıl pırıl bakıyordun ki olmaz böyle bir mucize dedim gönlüme süzülen bakışlarını elimde değil önleyemedim ama iyi ki seni sevdim…Yorum Yap