5 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Hava Değişimi Hastalıklara Yol Açıyor

05/11/2016 - 10:46

Ani hava değişimleri konusunda uzmanlar uyarıyor. Grip başta olmak üzere pek çok hastalığa neden olan hava değişimi, özellikle sonbaharda can yakıyor. Önümüzdeki hafta pastırma yazının gelmesi hava değişimine neden olabilir.
Hava Değişimi Hastalıklara Yol Açıyor

Havaların bir soğuyup bir ısınması ile birlikte hava değişimleri yaşanmaya devam ediyor. Uzmanlar hava değişiminin neden olduğu hastalıklar konusunda uyarıyor. Ani hava değişimleri karşısında adımların doğru atılmaması hastalıklara zemin hazırlıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu ile ilgili olarak, “Yurt genelinde önümüzdeki hafta itibariyle pastırma sıcakları etkili olacak. Şuan sıcaklıklar yurt genelinde 20 derecenin altında. Önümüzdeki hafta itibariyle 25 dereceyi geçecek. Bu ani değişiklikler sonucunda hastalıklara hazırlıklı olunması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Hava Değişiminden Nasıl Korunabiliriz?

Uzmanlara göre hava değişiminden korunmanın yolları çok basit. Kıyafet seçimi, düzenli ve sağlıklı beslenme, spor alışkanlığı kazanma. Bu alışkanlıklar sadece hastalıklardan korunmak için değil, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için oldukça önemli.Yorum Yap