18 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Muvazzaf Subay Alım İlanı Yayınladı

18/11/2016 - 11:15

Hava Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı başlıyor. 15 Temmuz sonrasında büyük bir yapılanmaya giden Türk Silahlı Kuvvetleri pek çok alanda personel alımlarını sürdürüyor. HKK Subay ve Muvazzaf Subay alım ilanı yayınladı.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Muvazzaf Subay Alım İlanı Yayınladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı alacağı subay ve muvazzaf subay alımı için ilanı yayınladı. Başvuru öncesinde yayınlanan pdf’nin dikkatle incelenmesi söylendi.

Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Milli Savunma Bakanlığının kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirebilir.

Bu durum, başvuru sahipleri için bir hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenir ve kamuoyuna internet aracılığı ile duyurulur.

Sevgili Subay Adayları;

1911 yılında kurulan Türk Hava Kuvvetleri, bir asrı aşkın süredir kendisini bu kutsal göreve adamış gençler sayesinde dünyanın en güçlü hava kuvvetlerinden biri haline gelmiştir. Sizden öncekilerin size bıraktığı bu büyük emaneti daha yükseklere taşıma fırsatı elinizdedir.

Ülkemizin ve Türk Hava Kuvvetlerinin 21’inci yüzyılda ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceriye sahip, içinde bulunduğu çağın gelişmeleri ile çağdaş havacılık teknolojisini yakından takip edebilecek ve uygulayabilecek kapasitede yetişmiş personeli Hava Kuvvetleri Komutanlığına kazandırmak en öncelikli hedefimizdir.

Bu kılavuz, bu hedef doğrultusunda sizlerin Hava Kuvvetleri Komutanlığına başvurmanız ile ilgili esasları ve seçim aşamalarını içermekte olup www.msb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanmaktadır.

Çağdaş bilim ve tekniğin ışığında; bedensel, zihinsel ve akademik yönlerden en üst seviyede kendinizi yetiştirerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” hedefi doğrultusunda görev yapan Türk Hava Kuvvetlerinin her biri ayrı bir değer olan silah arkadaşlarımızdan biri olmak istiyorsanız, sizleri Hava Kuvvetleri Komutanlığına bekliyoruz.

Çağdaş dünyanın etkin ve lider bir hava ve uzay gücünde ve milletinin emrinde görev yapma onurunu ve gururunu ailenizle yaşamanız dileğiyle tüm seçim aşamalarında başarılar diliyoruz.

Başvuru Tarihleri

17 Kasım-02 Aralık 2016

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Muvazzaf Subay Alım İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İlan Detayları İçin TIKLAYINIZ

Milli Savunma BakanlığıYorum Yap