7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Hayata Erken Başladı Erken Veda Etti!

07/09/2016 - 17:19

Hayata Erken Başladı Erken Veda Etti!

13 Yaşında hayatın kötü yüzü ile tanışan Güneş Yüksel, 18 yaşında hayata veda etti! Adana’da akıllara durgunluk veren bir yaşam öyküsü. Çocukluğunu yaşayamadan annesi tarafından kötü yola sürüklenen genç kız, bir çok kötülükle erken yaşta yüz yüze geldi. Sonunu ise kendi hazırladı.

Adana’ya göç eden Yüksel ailesinin kızı olan Güneş Yüksel, henüz 13 yaşında maddi sıkıntılar nedeniyle annesi tarafından erkeklere pazarlanarak hayata başlamış. Geçim kaynağı olarak tarım sektöründe çalışmaları, yeterli kazancı sağlamayınca, farklı yollar arayan anne, daha sonra irtibat kurduğu erkeklere kızını pazarladı. Her şey bu girişimle başlarken, daha sonra fuhuş iddiası nedeniyle operasyon düzenleyen polisler, Güneş Yüksel’in annesini cezaevine alırken, Güneş ise yaşının küçük olması sebebiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı bir yurda yerleştirildi.

Yurttaki davranışları normal olmayan Güneş, bir süre sonra yurttan kaçarak başka bir şehire geçti. izini kaybettiren Güneş, Antalya’da maddi zorluklar çekti. Beraberinde ise bar ve pavyonlarda iş yapmaya başladı. Burada uyuşturucuya başladığı söylenen genç kız, yakın çevresi tarafından sık şekilde uyarılmasına rağmen uyuşturucu kullanmaya devam etti. Babası tarafından da aranan Güneş, ailesinin itibarını düşürdüğü için cezalandırılmak istenmişti fakat Güneş Yüksel sahte kimlik ile izini kaybettirmişti.

Antalya’dan sonraki durağı ise Denizli oldu. Kısa süre önce Denizli’ye yerleşen Güneş, burada yine kötü alışkanlıklarını devam ettirdi. Son olarak geçtiğimiz gece aldığı uyuşturucunun miktarını fazla kaçırınca arkadaşları tarafından komaya girmiş halde bulundu. Kaldırıldığı hastanede yapılan müdahelelere yanıt alınamadı ve genç kız 18 yaşında hayata veda etti.

Ailesine ulaşılan genç kızın annesi ve babası cenazeyi kabul etmedi. Hayata ailesinin kötü yola sevk ettiği genç, daha sonra ailesi tarafından kabul edilmedi.Yorum Yap