7 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Hello Kitty Fenerbahçe’ye Sponsor Oldu!

07/09/2016 - 11:25

Hello Kitty Fenerbahçe’ye Sponsor Oldu!

Fenerbahçe’den daha önce benzerine rastlanmayan bir sponsorluk anlaşması gerçekleşti. Kadınlar tarafından sevimli bulunan Hello Kitty karakteri, bir çok sektörde çeşitli ürünler sunuyor. Tüm ürünlerine ilgi ise oldukça fazla. Sevimli bulunan ürünler, Hello Kitty sayesinde albenisi yüksek görülüyor. Fenerbahçe ise kadınların daha fazla ilgisini çekebilecek Fenerbahçe ürünlerini Hello Kitty desteği ile sunacak. Daha önce Fenerium’da sadece Fenerium marka ürünler yer alırken, artık Hello Kitty markalı, Fenerbahçe ürünleri de satışa sunulacak. Hedef ise kadınlar. Yaş ayırt etmeksizin her yaşta kadına hitap edecek çeşitli ürünler sarı lacivert eşliğinde sunulacak.

Yapılan açıklamada anne ve kızlara yönelik bir sponsorluk anlaşması olduğu, bu anlaşma çerçevesinde Hello Kitty’nin artık Fenerbahçe çatısı altında ayrı bir platformda da yer alacağı bildirildi. Yer alan ayrıntıda, Hello Kitty’nin daha önce Avrupa’da sadece Milan ile aynı anlaşmayı yapmış ve ciddi yankı bulmuştu. Hello Kitty’nin yeni hedefi ise Fenerbahçe olurken, büyük markanın özellikle Fenerium kitlesinin yüksek olması nedeniyle sarı lacivertli takımı seçtiğine vurgu yapıldı.

perşembe günü saat 14.00’de düzenlenecek olan sponsorluk anlaşması, basın karşısında gerçekleşecek. Feneriumlarda ne tür Hello Kitty ürünlerinin yer alacağı merak edilirken, çanta, tshirt, pijama, gecelik, sabahlık, telefon kılıfları gibi ürünlerin yer alabileceği düşünülüyor. Ayrıntıların ise basın karşısında yapılması bekleniyor.

Daha önce Milan ile Hello Kitty iş birliğinde saha içerisine ve tribünlerde maç öncesinde Hello Kitty karakterinin dolaştığı görülmüştü. Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda da maç öncesi aynı etkinliklerin olmasına kesin gözle bakılıyor.Yorum Yap