27 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Honda Civic 2017 İçin Yenilendi!

27/09/2016 - 10:20

Honda Civic 2017 İçin Yenilendi!

Otomobil firmalarında yıl sonu indirimlerinin yanı sıra 2017 hazırlığı da sürüyor. Bir çok dünya markası 2017’de önemli değişikliklere gidecek. Bu markalardan bir tanesi de Honda Civic oldu. Son değişiklik yaptığı kasa ile bazı kesim tarafından eleştiri sebebi olan Honda, 2017’de bambaşka bir yüz kazanıyor. Çizgilerini daha keskin yapan Honda, en fazla tercih edilen modeli olan Civic ile önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Fransa’nın en prestijli otomobil fuarında yerini alacak.

Honda Civic’in değişimi aslında 2016’da bekleniyordu fakat Honda bu değişimi 2017’ye sarkıttı. Üzerinde tasarım açısından önemli değişiklikler yer alan Civic’in iç dizaynı da tamamen değişti. Tek değişmeyen ise motor seçenekleri. Çünkü dizel motor seçeneği Honda Civic modelinde yine yer almayacak. Türkiye’de satışları önemli ölçüde etkileyen bir unsur olan motor seçeneğinde dizel motor olmaması olumsuz tek yönü. Yine de hem performans için hem de aileler için çok fazla kişi tarafından tercih edilecek çizgilere sahip.

Sedan ve Hatchback!
Honda Civic hem sedan hem hatchback olarak değişti. Her iki klasmanda da yer alacak model, Paris’teki otomobil fuarında da iki ayrı seçenek ile sergilenecek. İç dizaynları aynı olan seçenekler arasında fiyat farkı bulunuyor. Motor seçenekleri ise 1.1 ve 1.6 arası. Honda tarafından yapılan açıklamada daha yüksek hacimli motorun olmaması dikkat çekti.

Fabrika Çıkışı LPG’li Honda!
Honda dizel motor seçeneği sunmuyor fakat LPG seçeneği sunuyor. Aslında ne kadar güvenilir olduğu konusunda ön yargılar olan LPG, Honda tarafından yüksek güvenlik içeriyor. Sonradan takılma LPG’lere pek sıcak bakmayan firma, eğer LPG seçeneği istenirse fabrika çıkışı olarak satılacak.

Fiyatı Belli Oldu!
Honda Civic’in fiyatı da belli oldu. En düşük fiyat 75 Bin TL olarak açıklanırken, full model almak isteyenler 95 Bin lira bedel ödeyecekler. Eğer LPG’li motor seçeneği tercih edilmek istenirse 81 Bin liradan başlayan fiyat ile satışa sunulacak. Rakamın 2017’nin ilk başında bu şekilde olmasına karşın ilerleyen aylarda çeşitli kampanyalar olabileceği düşünülüyor. Honda’nın yeni modellerinin bu rakamı hakedip haketmediği ise tartışılmayacak kadar uygun görüldü.Yorum Yap