28 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

HTC Desire 830 Bekleniyor!

28/04/2016 - 12:12

HTC Desire 830 Bekleniyor!

Tayvan’lı teknoloji devi HTC’nin ilk olarak 2010 yılında satışa sunduğu Desire ailesi akıllı telefonlarına bir yenisi daha ekleniyor. Birçok farklı donanım ve özelliğe sahip modelleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan Desire serisi genel olarak orta segment modelleri ile tanınmış ve oldukça beğenilen bir akıllı telefon serisi haline gelmişti. HTC firmasının bu seriden yakaladığı başarıyı devam ettirmeye kararlı olduğunu görüyoruz. İnternete sızdırılan yeni bilgiler ile gözler yeni orta segment modeli Desire 830’a yöneldi. Telefon’un tasarım özellikleri ve donanımı hakkında bilgilerin sızdırılması ile firmanın yakın bir zamanda duyuru veya tanıtım yapması bekleniyor.

İlginç olan durum ise sızdırılma olayının bugüne kadar alışık olduğumuz gibi herhangi bir tedarik zinciri ya da teknoloji sitesinden değil sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden gerçekleşmesi oldu. Tasarım açısından HTC One X9 modeline benzeyen Desire 830’un ön yüzünde hoparlör boşlukları bulunuyor. Çerçeveleri oldukça ince olan telefon HTC’nin yeni phablet modeli diyebiliriz.

Hangi işlemciden güç alacağı konusunda henüz net bir bilgi yer almasa da, yeni telefon hakkında ortaya atılan bir iddiaya göre 1.3 GHz hızında çalışan MediaTek MT6753 işlemcisi kullanılabilir. 5.5 inç boyutunda bir ekrana sahip olan HTC Desire 830, ekranında Full HD çözünürlüğe yer verecek. Dahili depolama kapasitesi 32 GB olarak belirlenen Desire 830, orta segment için şaşırtıcı sayılabilecek şekilde 3 GB RAM ile geliyor. Ayrıca telefonun hoparlör olarak BoomSound kullanacağını da belirtelim.

Kamera, batarya, parmak izi gibi diğer donanım özellikleri hakkında henüz başka bilgi bulunmuyor. Ayrıca telefonun resmi duyurusu veya tanıtımı da yapılmadığı için satış tarihi, fiyatı gibi bilgiler bulunmuyor.Yorum Yap