27 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

HTC’den Yeni One S9!

27/04/2016 - 19:08

HTC’den Yeni One S9!

Uzak doğu merkezli teknoloji devi HTC, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni amiral gemisi HTC 10’un ardından bu kez de orta segment için HTC One S9 modelini duyurdu. Yaz aylarının gelişini fırsat bilen firmalar tek tek yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ediyorlar. HTC One S9 modelinin tasarımı önceki telefon modelleri referans alınarak yapılmış. Firmanın yeni metal ve cam tasarım çizgisi eski tasarımıyla birleştirilmiş. Telefonun ön tarafında Boom Sound kullanılırken, arka tarafta ise One M9 modelinin bire bir aynı tasarımı kopyalanmış. Ön taraf için de, yine bir başka HTC modeli olan One A9’un parmak izi olmayan versiyonu diyebiliriz.

Ekran büyüklüğü açısından 5 inçlik bir ekranla gelen HTC One S9, Full HD çöznürlüğe sahip olacak. Telefon gücünü ise, Mediatek Helio X10 işlemci modelinden alıyor. 2 GB RAM kullanılan telefonun dahili hafıza kapasitesi ise 16 GB olarak belirlenmiş. Ancak dahili depolamanın sadece 9.24 GB’lık kısmı kullanılabilir olarak geliyor. Diğer HTC modellerinde olduğu gibi çift SIM kart destekleyen telefonun ikinci SIM yuvası isternirse microSD için kullanılabilecek. Ayrıca microSD kart ile telefon hafızası 2 TB’ye kadar yükseltilebiliyor.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle gelen telefonda, 2840 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. LTE Cat 4 sınıfı mobil modeme sahip telefon 4.5G destekliyor. Cihazın arka tarafında 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip OIS desteği bulunan bir kamera kullanılmış. Ayrıca kamera, f/2.0 diyafram değeri, 28 mm odak uzunluğu ve 74,8 derece açı genişliğine sahip. Ön tarafta ise 4 megapiksel çözünürlükte ve model 2 mikron piksel kamera bulunuyor. Diyafram değeri f/2.0 olan ön kameranın odak uzunluğu ise 26.8 mm.

İlk olarak 499 Euro fiyatla Almanya’da satışa sunulacak olan telefonun, global pazarda satışa sunulup sunulmayacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı.Yorum Yap