1 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

İdam Cezası Gelecek Mi? Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu

01/11/2016 - 14:32

İdam cezası gelecek mi sorularına cevap Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, şartların oluşması durumunda yeni anayasa ile birlikte idam cezasının da getirilebileceğini dile getirdi.
İdam Cezası Gelecek Mi? Binali Yıldırım Açıklamalarda Bulundu

Son günlerin en çok tartışılan konuları arasında yer alan idam cezası ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada idam cezasının yeni anayasa ile birlikte gündeme gelebileceği ve diğer partilerinde destek vermesi gerektiği ifade edildi.

Başbakan Binali Yıldırım idam cezası ile ilgili olarak, “Sayın Bahçeli bugün bir açıklama yapmış. İdam meselesi bir anayasa meselesidir. Anayasa da bir uzlaşma meselesidir. Diğer siyasi partilerle mutabakat sağlanırsa, sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir. Bu 15 Temmuz darbe girişiminde gündeme geldi. Canı yanan millet, bunların cezasız kalmamasını istiyor. Adaletin yerini bulmasını, alçak girişimlerin bir daha olmamasını istiyor. Vatandaşın bu talebine kulak tıkayacak değiliz. Bunu da tek başına yapamayacağımızı, bunun da geriye doğru işlemeyeceğini bilinmesini isterim. Sayın Bahçeli’nin düşüncesini dikkate alacağız. Anayasada gerekli teklifimizi yapacağız.” ifadelerini kullandı.Yorum Yap