4 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Ihlamur Çayı Her Derde Deva

04/11/2016 - 18:33

Ihlamur çayı kış aylarında hastalıklara çare olmaya devam ediyor. Grip aşısının tartışıldığı günlerde alternatif ürünler aktarlarda rafları süslemeye başladı. Doğru bir ıhlamur çayı ile birlikte hem hastalıklardan korunabilir hemde kurtulabilirsiniz.
Ihlamur Çayı Her Derde Deva

Kış aylarının gelmesi ile birlikte hastalıklarda artış olmaya başladı. Uzmanlar ilaç tedavisinin yanı sıra bitkisel ürünlerin tüketilmesini tavsiye etti. Özellikle ıhlamur çayı pek çok hastalığın çaresi olarak gösteriliyor.

Grip aşısının zararlarının tartışıldığı günlerde alternatif tıp kaynakları gündemde. Aktarlara göre ise en çok tercih edilen ürün ıhlamur olarak gösteriliyor. Özellikle doğru tüketilen ıhlamur her derde deva oluyor.

Ihlamur Çayı Nasıl Yapılır?

Kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan ıhlamur, doğru şekilde demlendiği zaman şifa ilacı oluyor. Doğru ıhlamur çayı için ilk olarak zamanında toplanmış çiçeği üzerinde bir ıhlamura sahip olmak gerekiyor. Sonrasında demliğe ekleyeceğiniz karanfil, ayva çekirdeği ve elma kabuğu gibi ürünlerle birlikte tam bir şifa kaynağına sahip olabilirsiniz. Tatlandırmak için ise şeker yerine bal tercih edilmesi gerekiyor.Yorum Yap