3 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

İkinci Cephe Açıldı!

03/09/2016 - 14:27

İkinci Cephe Açıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’ye düzenlediği operasyon 11. günde farklı bir boyut kazandı. İlk olarak Cerablus bölgesinin alınması için harekat başlatan TSK, şimdi de ikinci cepheyi açtı. Kilis bölgesinden giriş yapan askeri birliklerimiz, Erbeyli’den giriş gerçekleştirdi. İlerleyişini sürdüren TSK, Suriye’nin Kilis’e yakın bölgesi olarak bilinen Rai’ye girdi.

Fırat Kalkanı Devam Ediyor!
Fırat Kalkanı olarak bildirilen harekatta ikinci cephe açılmasının nedeni yine sınırdaki güvenliğin sağlanması. Çok sayıda teröristin bu bölgelerden geçiş yaparak Türkiye’ye girdikleri saptandı. Bunun üzerine ilerleyişini sürdüren silahlı kuvvetler, Rai’den giriş yaparak Cerablus bölgesinde yapıldığı gibi çok sayıda köyün temizlenmesini saplayacak. Bölgedeki IŞİD hedef alınırken, tanklarla giriş yapan birliklerimiz, top atışına başladı.

Kilis’e 3 Roket!
Harekata karşılık vermek isteyen IŞİD, Kilis’e ise 3 roket mermisi gönderdi. Mermilerin Kilis Devlet Hastanesi yakınlarına düştüğü iletilirken, olay yerinde yaralıların olduğu ve sağlık ekiplerinin hızlı şekilde mermilerin düştüğü alana yönlendirildiği kaydedildi.

İlerleyiş Sürecek!
Kilis’ten Suriye’ye giriş yapan TSK’nın ilerleyişini ise sonuna kadar sürdüreceği belirtildi. İlk olarak 20 Tank ile giriş yapılan bölgede zırhlı araçların da desteği yer alıyor. Ara ara havadan da desteklenecek olan operasyon, bölgenin temizlenene kadar süreceği söylendi.Yorum Yap