26 Kasım 2016

M. Negiz

İnstagram Canlı Yayın Özelliği Tek Tuşla Kullanımda

26/11/2016 - 9:09

Periscope, Facebook derken canlı yayın yapma özelliği şimdi de Instagram’da. İnsanların yaptıkları işi, katıldıkları etkinlikleri, gittikleri yerleri anlık olarak paylaşma tutkusu canlı yayın uygulamalarını vazgeçilmez hale getirdi. Bu tutkunun farkına varan en önemli uygulamalardan olan Intagram , canlı yayın uygulamasını da özellikleri arasına ekledi.
İnstagram Canlı Yayın Özelliği Tek Tuşla Kullanımda

Günümüzdeki teknolojinin nereye evrileceğini kestirmek oldukça zor. Web siteleri, bloglar, mikro bloglar derken Facebook, Twitter, Instagram gibi birçok yenilikle tanıştık. Yaşanan hızlı değişim nedeniyle bahse konu markaların hizmetleri de zamanın hızına ayak uydurmak için birçok yeni uygulamayı kullanıma sundu. Kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve rakiplerinin adımlarını gözlemleyen Instagram da Facebook Live ve Periscope gibi canlı yayın özelliğini kullanıma sundu.

“Stories” olarak adlandırılan Instagram’ın canlı yayın özelliği, tek buton ile canlı yayına geçebilme olanağı sağlıyor. Canlı yayında olan kullanıcı, takipçileri tarafından görülebilmektedir. Canlı yayın paylaşımı sona erdiğinde ise yayın kaydı siliniyor.

BİR DİĞER YENİLİK: YOK OLAN GÖRÜNTÜLÜ MESAJ

Instagram, yeni bir özelliği daha kullanıcılarının hizmetine sundu. Bu özellik sayesinde Instagram Özel Mesaj (DM) üzeriden gönderilen fotoğraflar silinebilir hale geldi. Artık kullanıcılar takipçilerine gönderdikleri fotoğrafı silinebilir olarak gönderecek. Fotoğrafı alan kullanıcının ekran fotoğrafı çekme girişimi de fotoğrafı gönderen kişiye bildirim olarak gidecek. Dahası, kullanıcılara gönderilen video mesajların tekrar izlenmeleri de mesajı gönderene bildirim olarak haber verilecek.Yorum Yap