4 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

İnternet Neden Yavaş? WhatsApp Açılmıyor Terör Saldırısı Gündemde

04/11/2016 - 9:19

İnternettte yaşanan aşırı yavaşlık ile birlikte sosyal medya siteleri ve pek çok kamu kuruluşunun web sitesinde erişim sorunu yaşanıyor. Öyle ki WhatsApp erişiminde dahi sorunlar var. Gözler hükümet cephesinden yapılacak açıklamada.
İnternet Neden Yavaş? WhatsApp Açılmıyor Terör Saldırısı Gündemde

İnternet Türkiye genelinde adeta çöktü. Aşırı yavaşlık nedeniyle pek çok kamu kuruluşunda işler aksamaya başladı. WhatsApp’a dahi erişimde sorunlar var. Yaşanan bu aksaklıkların ardından ülke genelinde panik havası hakim. Daha önce internette herhangi bir yavaşlama olduğu zaman hemen ardından terör saldırılarının yaşanması vatandaşı tedirgin ediyor. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

İnternet Neden Yavaş?

HDP’li vekillerin tutuklanmasının ardından Türkiye genelinde protesto hazırlıkları başlatıldı. Pek çok ilde Emniyet Müdürlükleri takviyelerle güvenliği sağlıyor. Yaşanacak herhangi bir terör saldırısına karşılık önlemler alınmaya başlandı. Türkiye’de her olayda olduğu gibi ilk olarak internet yavaşlatılarak işe başlandı. Gözler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den gelecek açıklamaya çevrildi.

Sorun Ne Zaman Giderilecek?
Konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmemesi nedeniyle sorunun ne zaman giderileceği yönünde de bir bilgi yok. Ancak resmi kurumlarda yaşanan aksamalar nedeniyle sıkıntının uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor.Yorum Yap