10 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

iOS 10 Beklentilerin Altında Kaldı

10/11/2016 - 18:58

Apple'ın iPhone 7 ile birlikte kullanıcısının karşısına çıkardığı iOS 10 beklentilerin altında kaldı. iOS güncellemelerinin otomatik olarak alınması nedeniyle kullanıcı şikayetlerini her fırsatta dile getiriyor. Ancak Apple geri adım atmamakta kararlı.
iOS 10 Beklentilerin Altında Kaldı

iPhone 7 serisinin piyasaya çıkmasının ardından yayınlanan güncelleme ilgili pek çok sorun Apple’ın eleştirilmesine neden olmuştu. Anlaşılan o ki Apple’ın son güncellemesi olan iOS 10’un kullanım oranı bu nedenlere bağlı olarak bir türlü istenen seviyeye ulaşamıyor. Yaklaşık 1 ay önce çıkmasına rağmen hala Apple cihaz kullananların sadece yarısı iOS 10 sürümünü tercih etmiş görünüyor. Yüzde 76 oranında kullanımın Apple’ın yüzünü güldürmediği de açık. Çünkü iOS 9 sürümü bu süre zarfında yüzde 90’a yakın kullanım seviyesini görmeyi başarmıştı.

iOS 10’un gelmesi ile birlikte birçok yeniliğe sahip olacağını düşünen Apple kullanıcıları yenilikler bir yana dursun telefonlarını rahat bir şekilde kullanamamaya da başladılar. Telefonların yavaşlama ve donma sorunu, ses sisteminde yaşanan aksaklıklar, mesajların zil seslerinin değişmesi gibi sorunlar ile yaklaşık 1 haftadır baş etmek zorunda kalan Apple son güncellemesinin kullanım oranlarını da açıkladı.

Kullanıcı Zorunlu Güncellemeden Rahatsız

iOS 10’un kullanım oranında belirli aralıklar ile yaşanan artışın sebebi Apple’ın bir süre sonra kullanıcılarına zorla bu güncellemeyi sunması olarak dahi lanse edilse de Apple bu prensiplerinden vazgeçmeyeceğini daha önce duyurmuştu.Yorum Yap