21 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

iPhone 7 Fiyatı ve Özellikleri Yakın Takipte

21/10/2016 - 12:47

iPhone 7 Fiyatı ve Özellikleri Yakın Takipte

Teknoloji tutkunlarının uzun zamandır merakla beklediği iPhone 7 ve iPhone 7 Plus raflarda yerini aldı. iPhone 7 32 GB, Türkiye yaklaşık 3300 TL civarında satışa sunuldu. Ancak henüz çok fazla yerde olmayan iPhone7, pek çok firmada farklı fiyatlarla satışta. Samsung’un yeni telefonu ile beklentilerin altında kalması ve Note 7’yi geri toplatması iPhone’un satışlarını arttırmasını sağladı. Ön sipariş ile satışa çıkan iPhone, artık teknoloji mağazalarında satışta.

iPhone 7 Suya Karşı Dayanıklı
Eylül ayında piyasaya sürülen iPhone 7 suya karşı dayanıklı olarak üretilen ilk Apple telefonudur. IP67 sertifikasına sahip iPhone 7 suya ve toza karşı dayanıklı olması ile dikkat çekiyor. IP67 sertifikası iPhone 7’yi yağmurlu havalarda ve duş esnasında çekinmeden kullanabileceğiniz anlamına geliyor. 1 metreye kadar derinlikte 30 dakika boyunca su geçirmeyen iPhone 7 yine de yüzme ya da çeşitli su sporları esnasında kullanıma uygun değildir. Kullanıcıların bu nedenle uyarılara dikkat etmesi gerekiyor.

Retina HD Ekran
HD ekranı ile dikkat çeken iPhone 7 çözünürlüğü ile dikkat çekiyor. iPhone 7’nin Retina HD ekranı daha geniş renk spektrumu, % 25 daha fazla parlaklık ve telefonun tüm varsayılan uygulamalarına entegre edilmiş 3D Touch özelliğine sahip.

Stereo Hoparlör ve Lightning Kulaklık Girişi
Ses performansı iPhone 7’yi rakiplerini geride bırakıyor. Telefonun alt ve üst kısmına yerleştirilen hoparlörler sayesinde iPhone 7, stereo olarak ses verebilen ilk iPhone’dur. iPhone 6s’e göre 2 kat daha fazla ses gücüne sahip olan iPhone 7 ile müzik dinlemek ya da video izlemek yeni bir anlam kazanıyor.

Ses konusundaki diğer gelişme ise tüm telefonlarda varsayılan haline gelen 3,5 mm kulaklık çıkışının iPhone 7 ile artık tarihe karışması. Doğrudan Lightning port üzerinden çalışan yeni EarPods kulaklıklar hiçbir dönüştürücüye gerek kalmadan iPhone 7’ye bağlanabiliyor. Kutu içeriğinden ayrıca eski kulaklıklarınızı kullanabilmeniz için 3.5 mm jakları Lightning konnektöre dönüştüren bir adaptör çıkıyor.

iPhone 7’nin garanti süresi ne kadardır?
Apple Türkiye güvencesinde olan iPhone 7’nin garanti süresi 2 yıldır.

iPhone 7 4.5G teknolojisini destekler mi?
iPhone 7 Cat.9 sınıfında 4.5G teknolojisini tam olarak destekler. Bu operatörünüzün izin verdiği ölçüde en fazla 450 Mbps veri indirme ve 50 Mbps veri yükleme hızlarına erişebileceğiniz anlamına geliyor. Çift bant desteğine sahip olan iPhone 7 size kesintisiz bir internet deneyimi sunar.

iPhone 7 kutu içeriğinde kulaklık var mıdır?
iPhone 7 kutu içeriğinde uzaktan kumandanlı ve mikrofonlu Apple EarPods Lightning Kulaklık ile birlikte gelir. Ayrıca eski kulaklıklarınızı kullanabilmeniz için kutu içeriğinde Lightning – 3.5 mm Kulaklık Dönüştürücü Adaptör mevcuttur.

iPhone 7’de SD kart desteği mevcut mudur?
Önceki Apple telefonlarında olduğu gibi Phone 7’de de herhangi bir fiziksel harici depolama desteği bulunmamaktadır. Ancak iCloud ile verilerinizi çevrimiçi olarak yedekleyebilirsiniz.

iPhone 7 İnceleme Videosu

Samsung Note 7’nin sınıfta kalması ile birlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın satış rakamlarını arttırması bekleniyor.Yorum Yap