29 Ekim 2016

Samet

iPhone Telefonlarda Otomatik Saat Ayarlama İçin Zaman Daralıyor

29/10/2016 - 20:42

En çok kullanılan telefonlardan olan iPhone için otomatik saat ayarlamak için süre daralıyor. Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye bu yıl saatleri ileri almayacak. Telefonlar saati otomatik geri aldığından dolayı işlerde sorunlar yaşanabilir.
iPhone Telefonlarda Otomatik Saat Ayarlama İçin Zaman Daralıyor

Saatler bugün ger alınmıyor; ancak birçok kişi telefonlardaki otomatik saat alımları için şimdiden ayarlamalar yapmak zorunda. Avrupa Birliği ülkeleri, Cumartesi günü kış saati uygulamasına geçerken, Türkiye uygulamayı Resmi Gazete’de yayınlanan kararla kaldırdı. Buna göre, bu Cumartesi Türkiye’de saatler geri alınmayacak.

iPhone Otomatik Saat Ayarlaması

Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümünde Otomatik Ayarla’yı açın. Bu işlem sonrasında tarih ve saatiniz, saat diliminize göre otomatik olarak ayarlanır ve bir saat dilimi güncellemesi olduğunda aygıtınız tarafından size bildirilir.

Saat diliminizin doğru ayarlandığından emin olun. Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > Saat Dilimi öğesine dokunun.

Tarihinizi, saatinizi veya saat diliminizi ayarlama konusunda hâlâ sorun yaşıyorsanız Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümünden Otomatik Ayarla’yı kapatarak saat ve saat dilimini elle ayarlayabilirsiniz. Aygıtınızda tarih ve saati, yalnızca doğru ayarlanmamış olması ve otomatik olarak güncellenmiyor olması halinde elle ayarlamanız gerekir.Yorum Yap