27 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

İşini Aksatan Memurun İşine Son!

27/09/2016 - 10:02

İşini Aksatan Memurun İşine Son!

Kamu personelleri bundan sonra işini daha titiz yapmak zorunda! Hükümet tarafından yeni düzenleme getirilecek olan kamu çalışanlarına artık taviz verilmeyecek. Bu değişimdeki en önemli pay ise FETÖ operasyonları oldu. Kamu içerisinde de yer alan çok sayıda memurun işine son verilmesinin ardından, vatana ihanet ederek kamu hizmetini yerine düzgün şekilde getirmeyenlere kesinlikle taviz verilmeden işine son verilecek. Daha önceki dönemlerde kamu çalışanlarının büyük kısmının rahat tavırları çok sayıda şikayet alıyordu. Fakat bu şikayetler pek nihai sonuca ulaşmadan eriyip giderken, şimdi ise şikayetler direkt olarak işe son vermeye kadar gidebilecek.

Değişiklikler Hızlı Şekilde Yürürlüğe Girecek!
Yapılacak değişiklikler ise en kısa sürede yürürlüğe girecek. Çalışanların ciddi şekilde etkileneceği bu durum, sıkı bir denetimden de geçecek. Kamu kurumlarına ait üst düzey yetkili kişilerden sık sık rapor istenecek ve kamu kuruluşlarının denetimi sıklaşacak. Görevini yerine getirirken ihlallerde bulunan, görevi kötüye kullanan ve görevini aksatanlara taviz tanınmayacak. Bu kişiler hakkında işe son verileceği gibi mahkeme sürecinin de başlayabileceği söz konusu.

Kamu kesimine yönelik yapılacak değişiklikler ise en çok vatandaşları sevindirecek. Bir çok kamu kuruluşunda işlerin yavaş yürümesi nedeniyle şikayetçi olan vatandaşlar uzun yıllardır şikayetlerine yanıt bulamamıştı. Bundan sonra ise şikayetlere kısa sürede yanıt bulacağı gibi yaptırımlar da uygulanabilecek.Yorum Yap