13 Şubat 2017

Muhammet Negiz

İŞKUR Personel Alımları Devam Ediyor

13/02/2017 - 8:47

İŞKUR, iş imkanı sağlamaya devam ediyor. Günde 100 bin kişiye iş bulduğu ifade edilen İŞKUR vasıtası ile işe girebilmek için kuruma kayıt yaptırma zorunluluğu bulunuyor.
İŞKUR Personel Alımları Devam Ediyor

Ülkenin önemli sorunlarından birisi olan işsizlikle mücadele etmek için çalışmalarına devam eden İŞKUR’un günlük 100 bin civarında kişiye iş imkanı sağladığı ifade ediliyor. Vatandaşların iş sahibi olabilmesi için İŞKUR’a müracaat ederek kaydını yaptırması ve başvurusunu yapması gerekiyor.

İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan tarafından yapılan açıklamaya göre, kurum hergün 65 bin ile 100 bin arasında kişiye iş imkanı sağlıyor. Vatandaşların İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden günlük olarak açık iş pozisyonlarını doğrudan görebileceğini ifade eden Özkan, Türkiye’de işsizliğin yanı sıra ‘iş beğenmeme’ sorununun olduğunu ifade ediyor.

İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

İŞKUR Genel Müdürü Özkan, açıklamasında iş bulamadığını ifade eden kişilere İŞKUR’a başvuru yapmalarını tavsiye ediyor. Özkan, “İşsizin bir mesleğe sahip olabilmesi için gerekli altyapıyı oluşturması gerek. Biz zaten programlarımızla bunu destekliyoruz. Mesleki eğitim veriyoruz ve iş başı eğitim programlarından yararlandırıyoruz” ifadeleri ile durumu açıklıyor.

AÇIK İŞ İLANLARI İNTERNET SİTESİNDE

Yapılan açıklamaya göre, İŞKUR tarafından sağlanan iş olanaklarından yararlanabilmek için vatandaşların öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptırması gerekiyor. İŞKUR kaydını yaptıran vatandaşların kurumun internet sitesi üzerinden “İŞKUR açık iş ilanları” başlığına tıklaması yeterli oluyor. Bu sayfada iş bulmak istenen şehir ve ilçe konusunda tercih yapma imkanı bulunmaktadır. Kullanıcılar kendilerine uygun olan işlere bu platform aracılığı ile başvuru yapabiliyor.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu