8 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

İspanya’da Flaş İddia!

08/05/2016 - 10:43

İspanya’da Flaş İddia!

Fenerbahçe’nin sezon başında, teknik direktörlüğe Vitor Pereira’yı dahi getirmeden önce ilgilendiği ve uzun süredir peşinde olduğu transfer aşkı sonunda mutlu sonla noktalandı. Fenerbahçe’nin Sofiane Feghouli ile 3 yıllık bir anlaşma imzaladığı ve futbolcuya bu süre için 11 milyon Euro ödeme yapılacağı belirtildi. Fenerbahçe önümüzdeki sezonun kadrosunu kurma hazırlığı yaparken, transferin çıtasını Şampiyonlar Ligi ile iyice yükseltti. Uzun süredir peşinde olduğu Valencia’nın yıldız oyuncusu Feghouli ile sonunda anlaştı.

Sezona başlamadan önce de ilgilenilen yıldız futbolcu ile o sıra anlaşamayan Fenerbahçe, bu işin peşini bırakmadı. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’a davet edilen Feghouli’nin menajeri ile görüşen Fenerbahçe’li yetkililer sezon sonu için futbolcuyla her konuda anlaştı. Fenerbahçe’nin bu transferdeki bir başka önemli başarısı ise Feghouli gibi bir oyuncu için bonservis ödenmeyecek olması. Bu sezon İspanyol ekibi Valencia ile sözlemesi biterek serbest kalacak olan yıldız futbolcu, yine geçtiğimiz haftalarda İspanyol kulübüyle masaya oturmuştu.

Yılda 4 Milyon Euro Net İstedi

Şu an Valencia’dan senelik net 2.5 milyon Euro kazanan Sofiane Feghouli yıldızının iyice parlaması ve dev kulüplerin dikkatini çekmesi ile Valencia’dan yeni sözleşmesinde net maaşının yıllık 4 milyon Euro’ya çekilmesini istedi. Ancak Valencia bu rakamı çok bularak kabul etmeyince taraflar masadan kalktı ve Fenerbahçe kulüpten ayrılması kesinleşen futbolcu ile temas kurdu.

Fenerbahçe İstediği Rakamı Verdi

Cezayirli yıldız için Fenerbahçe Spor Kulübü, çeşitli bonuslarla birlikte 3 yıl için toplam 11 milyon Euro’luk bir anlaşma paketi hazırladı. Bonservisi elinde olan oyuncu ise, Valencia’dan istediği rakamın neredeyse karşılandığı bu teklif karşısında direnmeyerek teklifi kabul etti.

Güncel piyasa değeri 15-18 milyon Euro olarak gösterilen yıldız futbolcu için ödenecek ücret olası bir satıştan gelecek transfer gelirine göre oldukça makul. Bu tür yıldızları genç yaşta Türkiye’ye gelmeleri için maalesef normalin üzerinde maaş önerilmesi gerekiyor. Menajerinden İstanbul ve Türkiye hakkında bilgi alan yıldız futbolcunun önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelmesi bekleniyor.Yorum Yap