27 Kasım 2016

M. Negiz

İspanyol İşadamından Herkese 2 Milyon Dolar Bağış

27/11/2016 - 17:45

İspanyol işadamı Antonio Fernandez Rodriguez servetini hemşerilerine bağışladı. Doğduğu köydeki herkese kişi başı 2 milyon dolar bırakan Rodriguez hayatını kaybetti.
İspanyol İşadamından Herkese 2 Milyon Dolar Bağış

Corona biralarının sahibi olan iş adamı hayatını kaybetti . Ünlü milyarder Antonio Fernandez Rodriguez bütün servetini doğduğu köy olan Cerezales del Condado’da yaşayan 80 kişiye bağışladı.

98 yaşında hayatını kaybeden Grupo Modelo şirketinin kurucusu ünlü milyarder işadamı Antonio Fernandez Rodriguez, mirasını köyünde yaşayan 80 kişiye taksim etti. Kişi başına 2,49 milyon dolar miras kaldığını söyleyen hemşerisi

Maximino Sançez, bu zamana kadar hiç bu kadar bir paranın sahibi olmadıklarını ifade etti.

YİNE BİR YOKSULUN BAŞARI HİKÂYESİ: ANTONIO FERNANDES RODRIGUEZ
Antonio Fernandez Rodriguez, yolsul bir ailenin ferdi olarak Cerezales del Condando köyünde doğdu. 13 kardeşin 11.si olan Fernandez, yoksulluk nedeniyle okul masraflarını karşılayamadığı için 14 yaşında iken okulu bırakmak zorunda kaldı. Meksika’ya göçmek zorunda kalan Fernandez, 32 yaşında Grupo Modelo isimli şirketin CEO’su olmayı başardı. Ürettikleri Corona marka bira zamanla Meksika’nın en gözde biralarından birisi haline geldi.

Bedensel engelli çocuklar için yaptığı çalışmalar, İspanya kraliyet makamınca da takdir gördü ve Kral Juan Carlos tarafından onur nişanı ile ödüllendirildi. Fernandez, 2009 yılında köyü namına bir vakıf kurarak bölgede yaşayan halkın yaşam kalitesini artırmak için çalıştı. Fernandez servetinin bir kısmını da bu vakıfta çalışan kişilere bağışladı.Yorum Yap