23 Şubat 2017

Muhammet Negiz

İstanbul Sanayi Odası İstihdam Seferberliğine Başladı

23/02/2017 - 8:49

İstanbul Sanayi Odası, istihdam seferberliği kapsamında personel alımlarına başladı. Bir haftada bin kişinin istihdam edildiği ifade edilirken, işe alımların devam edeceği kaydedildi.
İstanbul Sanayi Odası İstihdam Seferberliğine Başladı

Yurt genelinde başlatılan istihdam seferberliği kapsamında personel alımlarının devam ettiği görülürken, İstanbul Sanayi Odası bir haftada işe aldığı kişi sayısını açıkladı. Buna göre seferberlik kapsamında alınan kişi sayısı bin oldu. Yapılan açıklamada personel alımlarının devam edeceği ifade edildi.

İstihdam seferberliği kapsamında atılan adımlar hakkında bilgi veren İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Odamızın ve üyelerimizin çabalarıyla yaratılan yeni istihdam sayısı bir haftada 152 firmada 1.000 kişiyi aştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının arzu ettiğimiz ölçüde daha da yükseleceğinden kuşku duymuyorum” şeklinde konuştu. Bahçıvan, “Ülkemizde işsizliğin düşmesi, istihdamın artması, toplumsal huzurun gelişmesi, ekonominin çarklarının dönmesi son derece önemli” dedi.

ODA BÜNYESİNDE DANIŞMA MASASI KURULDU

İstihdam seferberliği kapsamında İstanbul Sanayi Odası bünyesinde danışma masası kurulduğu ifade edildi. Bu masa aracılığı ile firmalar, istihdam teşvikleri hakkında bilgi alabilecek ve istihdam sağlayan firmalar listesine yer almak için danışma masasına ile iletişime geçecek.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu