26 Kasım 2016

M. Negiz

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Meteoroloji’den Beklenen Kar Yağışı Uyarısı

26/11/2016 - 9:05

İstanbul'a ne zaman kar yağacak diye merak edenlere cevap Meteoroloji'den geldi. Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar 30 Kasım çarşamba itibariyle sert bir düşüş yaşayacak ve İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde kar yağışları gözlenecek.
İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Meteoroloji’den Beklenen Kar Yağışı Uyarısı

Meteorolojiden gelen son açıklamalara göre yurt genelinde kar yağışı bekleniyor. Soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek olan ülkenin önemli bir kısmında Çarşamba günü itibariyle kar alarmı verildi. Gelen açıklamaya göre İstanbul’da 30 Kasım çarşamba günü kar yağışı görülecek.

Meteorolojiden gelen açıklamalar haftaya kar geleceği yönünde. Meteorolojiden yapılan açıklamalara göre soğuk hava dalgasının hakim olacağı yurt genelinde Çarşamba günü itibariyle kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı beklenen başlıca şehirler, Ankara, Bolu, Eskişehir, Bilecik ve Kütahya iken, İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniyor.

Hava sıcaklıkları önümüzdeki haftadan itibaren düşüş eğilimine girecek. Özellikle Salı gününden itibaren sıcaklıklar hızla inecek. Çarşamba günü Ankara, Sivas, Bolu, Eskişehir, Kütahya, Niğde, Aksaray, Afyonkarahisar, Ardahan, Kastamonu, Çankırı, Niğde, Karaman, Isparta gibi çok sayıda ilde kar yağışı görülecek.

Ülkenin önemli bir kısmında Çarşamba günü itibariyle kar alarmı verildi.2 Yorum

 

 • yıldız bahar kutlu :

  28 Kasım 2016-12:06

  sonunda kar yağıyor! okullar tatil olmasın! ki biz çocuklar da çıkıp sınıf arkadaşlarımız ile kartopu oynayalım kardan adam yapalım! bıktık artık güneşten soğuk buz istiyoruz artık!
  0  0
  • karasay sena :

   29 Kasım 2016-18:52

   ayneeeeeeeeeen !!!
   0   0