31 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Meteoroloji’den Kritik Uyarı

31/10/2016 - 15:44

Yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir şekilde düşmesinin ardından Meteoroloji'den beklenen açıklama geldi. Gelen açıklamaya göre yurdun büyük bölümünde kar yağışları etkili olacak ve sıcaklıklar düşmeye devam edecek.
İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Meteoroloji’den Kritik Uyarı

İstanbulluların en çok merak ettiği soruların başında İstanbul’a ne zaman kar yağacak geliyor. Meteoroloji, yurdun büyük bölümü için kar uyarısında bulundu. İstanbul için ise henüz kar yağışı beklenmiyor. Hafta boyunca sıcaklıklar düşmeye devam edecek ve yağmur etkili olacak. Hafta sonu itibariyle ise sıcaklıklar hissedilir derecede artacak ve güneş yüzünü gösterecek.

Meteoroloji’den gelen açıklamaya göre İstanbul’da Kasım ortalarına kadar herhangi bir kar yağışı beklenmiyor.

Meteoroloji’den gelen kar yağışı uyarısında, “Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgası nedeniyle yağışların; bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, yarın Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam etmesi tahmin edilmektedir. Çoğu yerde mevsimin ilk kar yağışı olacağından meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.Yorum Yap