1 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

İstanbul’da 1 Mayıs: 207 Gözaltı!

01/05/2016 - 19:55

İstanbul’da 1 Mayıs: 207 Gözaltı!

İstanbul’da 1 Mayıs: 207 Gözaltı

Bugün tüm yurtta kutlanan 1 Mayıs Emek ve Danışma Günü yine istenmeyen sahnelerin yaşanmasına neden oldu. İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok bölgesinde yapılmak istenen izinsiz kutlama girişimleri ve gösteriler, sendikalar öncülüğünde yapılan ve gayet sorunsuz geçen yüzlerce kutlamaya gölge düşürdü. Terör örgütlerinin de hedefi haline gelen kutlamalar, bu sebeple çeşitli illerde iptal edilmek zorunda kalınırken Gaziantep’te ise Emniyet Müdürlüğü Binası’na bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

İstanbul’da ise, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları sırasında yapılmak istenen izinsiz gösterlerilerde ve taşkınlık çıkan birçok kutlama alanında emniyet güçleri tarafından birçok gözaltı yapıldı. Bugün İstanbul’da gözaltına alınan kişi sayısının 207’ye kadar yükseldiği belirtildi. Emniyet birimlerinden alınan bilgilere göre, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Zeytinburnu ve Bakırköy’de izinsiz gösteri yapmak isteyen gruplar ile taşkınlık yapan kişilere müdahale edildi. Müdahaleler sırasında son alınan bilgilere göre 207 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda el yapımı bomba, molotofkokteyli, havai fişek, boya şişeleri, sapan ve bilyeler ile örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde, izinsiz olarak düzenlenmek istenen gösteriler için toplanan grupların sözde kürdistan bayrakları ve PKK terör örgütünün tutuklu lideri Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıdığı gözlemlendi. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.Yorum Yap