11 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

İstanbul’da 26 Aracı Ateşe Verdiler!

11/09/2016 - 11:19

İstanbul’da 26 Aracı Ateşe Verdiler!

İstanbul Avcılar’da gece saatlerinde yaşanan olay, çok sayıda kişiyi maddi zarara uğrattı. Kimliği bilinmeyen kişiler Avcılar’da bir mahalleye girerek toplamda 26 aracı kundakladı. Çok sayıda ateş alevler içinde yanarken, olayı fark eden mahalle sakinleri ise evlerinden çıkarak alevlere müdahele etmek istedi. İtfaiye’nin de mahalleye girerken hatalı parklar yüzünden girememesi ikinci bir faciayı önledi.

Araçları ateşe veren şahıslar için arama başlatılırken, henüz kimliklerinin tespit edilemediği bildirildi. Araçlarını alevler içerisinde gören vatandaşlar ise arabalarından çıkan alevleri söndürmek için itfaiyede önce müdahele etmek istedi. Özellikle motorun bulunduğu ön kısımlara benzin dökülüp yakılmak istenmesi ise müdahele eden vatandaşların canını tehlikeye soktu. Geç gelen itfaiye bir süre sokağa girmekte zorlandı.

26 Araçta ciddi maddi hasar meydana gelirken, olayın ardından vatandaşlar çaresiz şekilde bunu yapanların bulunmasını istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri çeşitli incelemelerde bulundu. İtfaiye ise araçların tehlike arz edebileceği düşüncesiyle uzun süre soğutma çalışması yaparak araçta olası yeniden alevlenmenin önüne geçti. Uzun süren incelemelerin ardından olay yerine çok sayıda çekici gelerek araçları götürdü. İncelemeler ise devam etti.

Olaya ilişkin herhangi bir ipucu arayan olay yeri inceleme ekiplerinin, araçları kundaklayanlar hakkında bir iz bulamadı. Çevrede ise görgü tanığı yok. Olayın ardından soruşturma başlatılırken, çevredeki tüm dükkan ve mağazaların kamera kayıtları bugün incelenecek. Yakın çevredeki mobese kayıtları da gözden geçirilmek üzere bugün detaylı şekilde ilzlenecek.Yorum Yap