8 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

İzmir’de 19 Kişi Gözaltına Alındı!

08/05/2016 - 10:33

İzmir’de 19 Kişi Gözaltına Alındı!

İzmir’de hareketli günler! Cuma günü yakalanan bomba yüklü aracın ardından başlatılan operasyon kapsamında İzmir’de toplamda 19 kişi gözaltına alındı. Bölücü terör örgütü PKK’nın yapmaya hazırlandığı bombalı saldırı eylemi öncesi İzmir istihbaratının edindiği bilgilerle yakalanan bombalı araç şüphe uyandırmıştı. Başlatılan operasyon ile birlikte bugün itibarı ile toplamda 19 kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında yakalanan bomba yüklü aracın yanı sıra çok sayıda mühimmat ve el yapımı patlayıcı da ele geçirildi. İzmir için planlanan eylem ise polislerin sıkı çalışması sonucu önlenmiş oldu. Devam eden operasyona ilişkin ise detaylar aktarılmazken, gözaltına alınan kişi sayısı hakkında bilgilendirme yapıldı.

İzmir’deki operasyonlar özellikle Konak, Ballukuyu, Kuruçeşme, Gürçeşme, Tepecik bölgelerinde gerçeklekleştirildi. Ballıkuyu’da ruhsatsız araç ve silahlar emniyet güçleri tarafından el konuldu. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bugün de eş zamanlı olarak bir çok ilçe de operasyon düzenledi.Yorum Yap