30 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

Jeremain Lens İstanbul’a Geldi!

30/08/2016 - 10:58

Jeremain Lens İstanbul’a Geldi!

Fenerbahçe’de kötü gidişattan memnun olmayan yönetim, Dick Advocaat’ın yakından tanıdığı Hollandalı oyuncu Jeremain Lens’i İstanbul’a getirdi. Bir süredir oyun kurucu pozisyonunda oyuncu eksikliğine vurgu yapan Advocaat, geldiğinden bu yana en çok istediği oyuncu olarak Lens’i yönetime önermiş ve kadroya katılması halinde önemli bir katkı sağlayacağından bahsetmişti.

10 Numara pozisyonu için transfer edilmek üzere İstanbul’a getirilen oyuncunun bugün sağlık kontrolünden geçerek hafta içerisinde imza atması bekleniyor. Lige verilen arayı iyi değerlendirmek isteyen sarı lacivertli yönetim, bu sırada transfer işlemlerini hızlandıracak. Oyuncunun ise hemen takıma dahil olmak üzere çalışmalara katılması bizzat Dick Advocaat’tan istenecek.

Kiralık Geldi!
Premier Lig ekiplerinden Sunderland futbolcusu olan Jeremain Lens, Fenerbahçe ile kiralık olarak anlaşma sağladı. Bir yıllık anlaşma sağlanan oyuncunun kulübüne ödenecek bedel ise henüz açıklanmazken, oyuncuya verilecek ücretin 1 Milyon 800 bin euro olacağı söyleniyor. Satın alma opsiyonu ile kiralanan oyuncu iyi bir performans göstermesi halinde takımda kalabilecek.

Jeremain Lens Az Alkmaar ile başladığı kariyerine Hollanda’da NEC Nijmegen’de devam etti. Sonra Hollanda’nın köklü kulübü PSV’ye transfer olan oyuncu Dinamo Kiev’e yüksek bedel ile transfer oldu. Son olarak Sunderland forması giyen oyuncu Fenerbahçe tarafından kiralandı. 28 Yaşındaki oyuncu hem kanat hem de forvet arkası oynayabiliyor.Yorum Yap