5 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Kaçak Sigaralara Kum Kamuflajı!

05/09/2016 - 22:54

Kaçak Sigaralara Kum Kamuflajı!

Denizli’de kaçak sigara ticareti yapmak isteyen kaçakçılar yakayı ele verdi. İstihbarat ekipleri aldıkları ihbar üzerine takibe geçtikleri tırı bir süre izledi. Birden fazla tır için alınan ihbar üzerine iki tır durdurularak arama yapıldı. Kum yüklü araçta gizlenen kaçak sigaralar adeta bir servet edecek kadar fazla. Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin başarılı operasyonu ise müdürlük tarafından onurlandırıldı.

Alınan bilgilere göre Denizli’den hareket eden tır üzerinde sigaraların üzerine kum atılarak kamufle edildiği anlaşıldı. Bunun üzerine kaçakçı tırın aramasının yapılmasının ardından kumun altından çıkan sigara paketleri şaşkınlık yaşanmasına neden oldu. Tam 450 Bin sigara paketi ele geçirilirken, toplam maliyet ise 4 Milyon 50 bin Türk lirası olarak hesaplandı.

Kaçakçılar emn,yet müdürlüğüne götürülerek sorguya alınmasının ardından tutuklanma talebi ile birlikte adliyeye sevk edildi fakat beklenen olmadı. Çünkü kaçakçıların serbest bırakıldığı ve takip kararının çıktığı aktarıldı. Bunun üzerine gelişmeler ise önümüzedeki günlerde detaylandırılacak.

Tırdaki kaçakçılar ise iki kişi, biri 32 yaşında diğeri ise 49 yaşında olduğu anlaşıldı. Paketlerin tek tek sayımı sırasında çok sayıda markanın olduğu, sigaraların ise belirlenilen şehirlere pay edilmek üzere dağıtılacağı itiraf edildi. Soruşturma kapsamında kaçakçıların itiraflarına dair detaylar verilmek istenmedi.Yorum Yap