2 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Kağıthane’de 7 Araç Kundaklandı!

02/05/2016 - 9:54

Kağıthane’de 7 Araç Kundaklandı!

İstanbul Kağıthane’de gece saat 02:30 sularında, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce park halinde bulunan 7 araç kundaklandı. Kundaklama sonucu alev alan araçlar, alarm seslerine uyanan mahalle sakinleri tarafından güçlükle söndürüldü. Terör örgütü üyesi veya sempatizanı olduğu düşünülen kişi ya da kişilerce meydana getirilen eylem sırasında herhangi bir vatandaş zarar görmezken, araçlarda maddi hasar oluştu. Kağıthane ilçesinde bulunan Çağlayan Mahallesi Fuzuli Sokak’ta meydana gelen olayda, yangını fark eden mahalle sakinleri durumu itfaiye ve polise bildirdikten sonra, araçları kendi imkanlarıyla zar zor söndürmeye başardı. Geçtiğimi aylarda da bu tür kundaklama eylemlerinin yapıldığı Kağıthane İlçesi’nde, vatandaşlar araçlarını açık alanda park etmeye korkuyor.

Kundaklamadan sonra araçlarda kısmen maddi hasar meydana gelirken, kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, mahalle sakinleri tarafından söndürüldüğü görülen araçları kontrol ettikten sonra olay yerinden ayrıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri ise, çevrede güvenlik önlemleri alarak kundaklanan araçların çevresine şerit çekti. Sokağa gelen bir adet zırhlı araç ile çevre güvenliği arttırılırken, yapılan incelemelerde bir adet benzin bidonu ve bez parçaları bulundu. Daha önceki kundaklamalarda da araçların üzerine benzin dökülerek kundaklandığı tespit edilmişti. Polis ekipleri kundaklama eylemini yapanları tespit etmek amacıyla operasyon başlattı. Çevrede bulunan güvenlik kameralarını inceleyen güvenlik güçlerinin arama çalışmaları sürüyor.

İstanbul Kağıthane’de yapılan bu saldırılar ilk değil. Bu yılın başından bu yana 4 Şubat tarihinde yine 7 araç kundaklanmış daha sonrasındaysa 17 Şubat tarihinde bu kez 5 araç kundaklanmıştı. Ayrıca, bundan yaklaşık 1 ay önce de Kağıthane’de 5 araç park halindeyken kundaklanmıştı.Yorum Yap