24 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Kamudaki 25 Bin Sözleşmeliye Soruşturma Açıldı

24/02/2017 - 19:17

Özelleştirilen kuruluşlardan kamu kurumlarına geçirilen 4-C statüsündeki sözleşmeli personel hakkında güvenlik soruşturması yapılacağı ifade edildi. Bu kapsamda terör örgütleriyle eylem birliği içinde olan, bu örgütlerin propagandasını yaptığı tespit edilen personelin sözleşmesi fesh edilecek.
Kamudaki 25 Bin Sözleşmeliye Soruşturma Açıldı

25 bin 4-C’li sözleşmeli personel hakkında güvenlik soruşturması açılacağı ifade edildi. Terör örgütleri ile eylem birliğinde olan ya da bu örgütlerin propagandasını yapan personelin sözleşmesinin fesh edileceği açıklandı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C kapsamında görev yapan mevcut personele güvenlik soruşturmasının önü açıldı. Buna göre 25 bin 4-C’li sözleşmeli personel hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması yapılacağı ifade edildi. Alınan karara göre, terör örgütlerine yardım eden, kamu imkanlarını bu örgütlere destek için kullanan, örgüt propagandası yapanların sözleşmeleri fesh edilecek.

4-C’Lİ PERSONEL İSTİHDAM YERLERİ

Özelleştirilen kuruluşlardan kamu kurumlarına transfer edilen 4-C’li çalışanlar hakkında güvenlik soruşturması açılacak. Söz konusu çalışanların ağırlıklı olarak çalıştığı yerler belli oldu. 4-C’lilerin ağırlıklı olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile TÜİK gibi kurum ve kuruluşlarda istihdam edildiği ifade ediliyor.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu