9 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Kanser Hastalarına Müjde Numan Kurtulmuş’tan

09/11/2016 - 22:09

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kanser tedavisi gören hastalar için önemli adımların atıldığını belirtti. Kurtulmuş, en önemli hizmeti kanser hastalarına kanser ilaçlarının ücretsiz olarak verilmesi olacağını ifade etti.
Kanser Hastalarına Müjde Numan Kurtulmuş’tan

Hükümet, kanser ilaçlarının hastalara ücretsiz verilmesi için çalışma başlatmaya hazınlanıyor. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, başta kanser ilaçları olmak üzere ilaçların SGK’lılara bedava olup olmayacağına ilişkin soruları yanıtladı.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kanser ilaçlarının hastalara ücretsiz verilmesi konusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilmesi sonrasında, hükümetin ve ilgili bakanlıkların çalışma yapacağını söyledi.

Ücret Almamız Gerekir

Kurtulmuş, yapılacak çalışmalar sonrasında kanser hastalarının ücretsiz ilaçlarına kavuşmasının mümkün olabileceğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir açılış töreninde, başbakan ve sağlık bakanı ile konuştuğunu “Kesinlikle, kanser dahi, ilaçları nereden gelirse gelsin, bunlardan kesinlikle ücret almamamız gerekir” dediğini ifade etmişti.Yorum Yap