5 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Kanserden Koruduğu Kanıtlandı!

05/09/2016 - 13:16

Kanserden Koruduğu Kanıtlandı!

Kanser, çeşitli hastalıkların ilerlemesi ya da bağışıklık sisteminin çökmesiyle birlikte ortaya çıkan bir hastalıktır. En korkulan hastalıkların başında gelen kansere karşı korunmak için sağlıklı beslenmek şart. Bunun yolu da yeterli ve ölçülü beslenmekten geçiyor. Vücutta bulunan toksinleri vücut dışına atan ve kanın temizlenmesini sağlayan besinler, kanserden koruyan besinler olarak bilinir.
Bu tür besinleri tüketerek kanserden korunabilir, aynı zamanda daha yüksek bir dirence sahip olabilirsiniz. İşte kanserden korunmanızı sağlayacak besinler;

Böğürtlen ve Ahududu: Yapı ve içerik bakımından bir birine oldukça benzeyen bu iki meyve, toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırırken kanınızın temizlenmesini sağlar. Bu özellikleri sayesinde kansere karşı koruma kalkanı görevini üstleneceklerdir. Bu besinleri düzenli olarak tüketmek vücut direncini arttırarak diğer hastalıklara karşı mücadele etmenizi de mümkün kılar.

Kırmızı Biber: İştah açıcı etkisi ile bilinen kırmızı biber, aynı zamanda vücut direncini arttırır. Bu özelliği sayesinde kanser ve benzeri hastalıklardan olabildiğinizce korunmanızı sağlar.

Fesleğen: Fesleğen, birçok hastalığa karşı korunmada ve birçok hastalığın tedavisinde karşımıza çıkan bitkilerden biridir. Vücut direncini arttırmanın yanı sıra iştah açıcı, mikrop öldürücü, enerji verici ve sakinleştirici etkileri de mevcuttur. Kanserden korunmak için sık sık fesleğen tüketilmesi gerektiği, uzmanlar tarafından da dile getirilmektedir.

Turp: Kalp sağlığı için birebir olan turp, aynı zamanda kanserden korunmanıza da yardımcı olur. Yemeklerin yanında ölçülü olarak tükettiğinizde kansere karşı korunmanıza olanak sağlayacaktır.

Domates: Domates, özellikle mide kanserine karşı en etkili besinlerden biridir. Kanınızı yenileyerek prostat kanserini de önler. Bağırsakları çalıştırıp mideyi rahatlatıcı etkisi sayesinde hazımsızlık sorunlarının önüne geçer. Kan yapıcı özelliği ile kan kanserine karşı da koruyucudur. Ayrıca damalardaki pis kanın temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Yeşil Çay: Birçok kanser türüne karşı koruyucu etkisi ile bilinen yeşil çay, aynı zamanda yüksek kolesterolü engellemek adına da tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra sakinleştirici ve direnç arttırıcı etkilerinden de söz edilebilir.Yorum Yap