21 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Kapalıçarşı Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar? Trump Altını Da Vurdu

21/11/2016 - 14:15

Kapalıçarşı altın fiyatları da doların rüzgarına kapıldı. Altın fiyatları bugünde yükselişini sürdürdü. Yatırımcı altından uzak duruyor, uzmanlar ise şuan için en uygun yatırımın altın ve gayrimenkul olacağını söylüyor.
Kapalıçarşı Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar? Trump Altını Da Vurdu

Doların TL karşısında yükselişe geçmesi ile birlikte altın fiyatları artışa geçti. Doların kurunun kritik eşiği olarak görülen 3.35 TL’yi aşması ile altın fiyatları yeniden yükselişte. Kapalıçarşı çeyrek ve gram altın fiyatlarındaki son durum artışın seyrini gösteriyor.

Küresel piyasalarda yaşanan hareketlilik ve bölgesel düzeyde yaşanan değişimlerle birlikte dolar TL karşısında yükselişe geçti. Dolar kuru kritik 3.35 TL olan kritik eşiği aşarak piyasaları hareketlendirdi. Dolarda yaşanan artış altın fiyatlarının da artmasına neden oldu.

Kapalıçarşı’da altın fiyatları dolar/TL yükselişi ile birlikte artışa geçti. Kapalıçarşı’da altının gram fiyatı 130 TL’nin üzerine çıktı ve çeyrek altın fiyatı 215 TL’yi aştı. Cumhuriyet altının satış fiyatı ise 875 TL’ye ulaştı. Altının on fiyatı ise 1.224 dolarlık seyri yüzde 0,4 artış göstererek 1.229 dolardan işlem gördü.

DOLARDA YAŞANAN ARTIŞ ALTIN FİYATLARINI DA ARTIRACAK

Dolarda yaşanan yükseliş nedeniyle altının gram fiyatı 130 TL üzerinden işlem gördü. Dolarda yaşanacak olan yükseliş durumunda altın fiyatları da eş zamanlı olarak yükseliş gösterecek. Uzmanlar altın fiyatlarının ancak dolar endeksindeki kar satışlarının altın fiyatlarında düşüşe neden olabileceğini ifade etmektedir.Yorum Yap