28 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Kenan Işık Öldü Mü? Kim Milyoner Olmak İster Eski Sunucusu Kenan Işık’ın Sağlık Durumu

28/11/2016 - 23:37

Kenan Işık öldü mü soruları her Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında olduğu gibi yine gündemde. Yıllardır tedavi altında olan Kenan Işık'ın sağlık durumu ciddiyetini korurken doktorlar uzun süredir stabil devam eden durumda bir değişiklik gözlenmediğini belirtti.
Kenan Işık Öldü Mü? Kim Milyoner Olmak İster Eski Sunucusu Kenan Işık’ın Sağlık Durumu

Kenan Işık’ın sağlık durumu yakından takip edilmeye devam ediyor. 2 yıl önce geçirdiği hastalık nedeniyle tedavi altına alınan usta isim halen kendine gelemedi. Doktorlar şuan için bir şey söylemenin erken olduğunu ve durumun stabil olduğunu belirtiyor.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının efsane sunucusu Kenan Işık’ın sağlık durumu, ATV ekranlarında her hafta yayınlanan ve Selçuk Yöntem’in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster ile birlikte gündeme geliyor.

Kenan Işık’ın Sağlık Durumu Hakkında Haldun Dormen Konuşmuştu

Bundan aylar evvel Kenan Işık’ın sağlık durumu ile ilgili konuşan meslektaşı Haldun Dormen, durmun pek iç açıcı olmadığını belirtmişti. 2001 yılında ekranlara gelen Dadı dizisinde Kenan Işık ile birlikte rol alan usta oyuncu Haldun Dormen, komda yatan Işık’ın sağlık durumunu anlattı.

Yakın arkadaşının zor günler geçirdiğini, onun bu durumuna çok üzüldüğünü belirten Dormen, Kenan Işık hakkında şu sözleri paylaştı:

“Yalnız Kenan Işık çok çekiyor tabii. Etrafı da çekiyor, kendi de çekiyor. Böyle yaşaması ne kadar doğru bilmiyorum. Kimsenin ölümünü istemeyiz de. Zavallı perişan 2 yıldır. 2 yıl evvel ziyaretine gittim. O zamandan beri aynı. İnsanın beyni işlemeyince Allah kimseye vermesin yaşamasının bir anlamı yok. Göksel Kortay’ın dediğine göre 6 sene sonra iyileşenler de varmış. Zaman hiç belli olmuyor. İnşallah Kenan’a da öyle bir şey olur.”

Kenan Işık’ın Uyarladığı ‘Huzur’ Tiyatroya Taşındı

Üsküdar Tekel Stüdyo Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşan oyunun yönetmeni Nurullah Tuncer, yaptığı açıklamada, “Bu aslında Kenan Bey’i yad etmek için yapılan bir proje. Ben 1997 yılında Şehir Tiyatroları’nda Kenan Beyle birlikte çalıştım, yardımcılığını yaptım, 8 yıl birlikte çalıştık. O zaman da bu oyunu sahnelemişti ve ben de tasarımını yapmıştım. Geçen yıl bu oyunun yeniden sahnelenmesi gündeme geldi ve büyük bir keyifle başladık projeye” dedi.
Kenan Işık’a yakışır bir şekilde sezonu açıyor olmanın kendisini mutlu ettiğini dile getiren Tuncer, şunları söyledi:

“Kenan Bey’in hem Devlet Tiyatrosu’nda hem de Şehir Tiyatroları’nda emeği vardır. Bu bizim için paha biçilmez bir ön açmadır. Bu vesileyle bir kez daha sağlığına kavuşmasını ve aramızda olmasını temenni ediyorum. Bu oyunu 20 yıl sonra yeni bir bakışla tiyatroya taşıdık. Kenan Bey’in uyarlamasıyla bugünkü uyarlama arasında büyük farklılıklar var. Bu farklılık da benim tasarımcı olmamdan kaynaklanıyor. Daha çok estetik alan üzerinden oyuna baktım.”

Huzur, 19 Kasım’da da sanatseverlerle buluştu ve izleyiciden tam not aldı.Yorum Yap