24 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Kılıçdaroğlu Hükümete Yüklendi

24/11/2016 - 21:04

CHP Genel Başkanı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında hükümete yüklendi. OHAL kapsamında hükümetin atmış olduğu adımları eleştiren Kılıçdaroğlu, “Öğretmenler en iyi koşullara sahip olmadan, eğitim sistemimiz hak ettiği seviyeye çıkamaz” dedi.
Kılıçdaroğlu Hükümete Yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Öğretmenler Günü mesajında hükümeti eleştirdi. Öğretmenlerin yoksulluk sınırı altında ücret alması, karşılaştıkları ekonomik sorunlar ve OHAL döneminde hükümetin almış olduğu kararlara yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Öğretmenlerin imkânlarının iyileştirilmesinin eğitim sisteminin sağlığı için bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, hükümetin uyguladığı politikaları baskıcı olarak değerlendirdi. OHAL kapsamında atılan adımları ise; “OHAL döneminde binlerce öğretmen açığa alındı. On binlerce öğretmenin lisansı iptal edildi. Hukuk devletinin temel ilkeleri gözetilmeksizin yapılan keyfi uygulamalarla eğitim sektörü darbe aldı” diyerek eleştirdi.

Atanamayan öğretmenlerin önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, eğitim politikalarının yanlış olduğunu ve atanamayan öğretmenler nedeniyle öğrencilerin de mağdur edildiğini savundu.

Eğitim sisteminin çağa uygun olarak değiştirilmesi gerektiğini ifade eden CHP lideri, öğretmenlerin imkânlarının artırılmasını da istedi.Yorum Yap