22 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Kılıçdaroğlu: MHP ile Kavga Etmeyeceğiz

22/11/2016 - 16:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisini uyardı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bahçeli, bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.
Kılıçdaroğlu: MHP ile Kavga Etmeyeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisini Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile tartışmaya girmemeleri hususunda uyardı. Başkanlık sistemi konusunda muhalefetle tartışmaya girmenin tabanı kenetleyeceği görüşünde olan Kılıçdaroğlu, “Bu tuzağa düşmeyeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “MHP’yi hedef almamıza gerek yok. Bir kavgaya, özel karşıtlığa gerek yok. Zaten Bahçeli bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Benim gördüğümü Bahçeli de görüyordur. Ülkenin bekasını ben düşünüyorsam Bahçeli de düşünmelidir. Başkanlığa karşıyız, bu kadar.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, başkanlık konusundaki net görüşlerini taslak metin kesinleştikten sonra söyleyeceklerini belirtti. Hükümet tarafından önerilen sistemin muhalefet kanadından kabul göreceği konusunda emin olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Net tablo ortaya çıkmadan kendi kendimize bağırıp çağırmanın anlamı yok.” şeklinde partisinin tutumunu ortaya koydu.Yorum Yap