21 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Kılıçdaroğlu ‘Türkiye İyi Yönetilmiyor’

21/11/2016 - 17:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP il başkanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte düzenlediği toplantıda ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, dolardaki artışın Türkiye’yi fazlasıyla etkilediğini belirtti ve ülkenin iyi yöneltilmediğini iddia etti.
Kılıçdaroğlu ‘Türkiye İyi Yönetilmiyor’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin il başkanları ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında ekonominin gidişatına da yer veren Kılıçdaroğlu, dolarda yaşanan artışın Türkiye’yi fazlasıyla etkilediğini ve ülkenin iyi yönetilmediği ifade etti.

CHP Genel Başkanı, dolardaki artışa karşı sessiz kalınamayacağını söyledi. Türkiye’de dolar ile borçlananların ve yurt dışından mal ithal edenlerin olduğunu vurguladı ve “Artan fiyatların hesabını kim verecek? Yapılan zamların hesabını kim verecek?” diyerek mevcut duruma tepki gösterdi. Ekonominin iyi olmadığını ve ülkenin iyi yönetilmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, doların piyasadan çekildiği dönemde ülkeyi yönetmenin normal zamanlara göre daha önemli olduğunu ifade etti.

Ülkeye gelen turistler ve yabancı yatırım konusunda da değerlendirmede bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan gerilemenin dış politikada atılan yanlış adımlardan kaynaklandığını söyledi. Kılıçdaroğlu, dış politikada diplomatik dil kullanımının önemine işaret etti.Yorum Yap