22 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Kilis’e Roket Mermisi Düştü

22/04/2016 - 21:50

Kilis’e Roket Mermisi Düştü

Suriye’den yine Kilis hedef alındı. Akşam saatlerinde Kilis’e düşen Katyuşa roketatar mermileri sonucu, 2 vatandaşımız hayatını kaybederken 4 vatandaşımızın tedavileri devam ediyor. IŞİD tarafından bilinçli olarak atılan roketatar mermilerine, asker fırtına obüsleri ile karşılık veriyor.

Suriye’deki IŞİD militanları tarafından ateşlenen Katyuşa roketatar mermileri, Kilis kent merkezine düştü. Yavuz Sultan Selim ve Mehmet Rıfat Kazancıoğlu mahallelerine düşen mermiler sonucu 1 kişi olay yerinde yaşamını yitirirken, 1’i ağır 5 kişi hastaneye kaldırıldı. Özellikle hedef alınan kentte korku ve tedirginlik hakim. Vatandaşlar heran yeni bir merminin düşeceğinden endişe ediyor. Olay yerine sevk edilen çok sayıda ekip ise inceleme yaptı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan ağır durumda olan vatandaşımızın yaşamını yitirmesi sonucu ölü sayısı 2’ye çıktı.

Vefat eden vatandaşlarımızın ikisinin de 70 yaşında olduğu öğrenilirken, isimlerinin ise Hatice Evren ile Abdullah Kaçar olduğu tespit edildi. Diğer 4 yaralı vatandaşımızın ise tedavileri sürüyor. IŞİD’in düzenlemiş olduğu roketatar saldırılarında, bugüne kadar 12 kişi yine Kilise düşen mermiler sonucu yaşamını yitirdi. Akşam saat 19:00’da düzenlenen saldırıdan önce militanlar öğle saatlerinde de kente ateş açmış, öğle saaterinde yine Katyuşa roketatar mermisi olan 2 adet mermi kente düşmüştü.

Öğlen 14:35 sıralarında atılan roket mermileri neyse ki Yavuz Sultan Selim mahallesindeki boş araziye, aralarında 500 metre mesafeyle düştüler. Bölgede kimsenin olmaması sebebiyle herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmazken, yaralanan da olmadı. Sadece ilk düşen merminin küçük çaplı parçaları park halinde duran otomobilde ufak bir hasara yol açtı.

Öğlen yapılan roketatar saldırısının, IŞİD denetiminde bulunan Suriye’nin kuzeyindeki Bab bölgesinden yapıldığı tespit edildi. Sınır hattında konuşlu Fırtına Obüs’leri bölgeyi ateş altına aldı. Suriye’nin kuzeyinde bulunan IŞİD militanları sık sık Türkiye’ye saldırıda bulunuyor. Asker ise şimdilik Fırtına Obüs’leriyle karşılık verirken ilerleyen günlerde sınır ötesi harekat veya İslam Ordusu Koalisyonu ile IŞİD’e karşı bir operasyon düzenlenebilir.Yorum Yap