2 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Kilis’te Yine Roket!

02/05/2016 - 22:31

Kilis’te Yine Roket!

IŞİD terör örgütü tarafından kontrol edilen Suriye’nin Bab bölgesinden yine roketatar ile Kilis’e saldırıldı. IŞİD terör örgütü üyeleri tarafından “katyuşa” roketleriyle yapılan saldırıda 2 roket atıldı. Roketlerden biri, boş araziye düşerken diğer merminin bir caddenin ortasına düşmesi sonucu 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 2 vatandaşımız ise yaralandı. 18 Ocak 2016 tarihinden bu yana Suriye’nin Bab bölgesinden Kilis’e atılan roketatar mermileri sonucu birçok vatandaşımız hayatını kaybederken birçoğu da yaralandı. Bugün saat 19:00 sıralarında yapılan saldırıda, ateşlenen roket mermilerinden biri Kazım Karabekir Mahallesi’nde Çevik Kuvvet Kavşağı yakınlarında bulunan boş araziye düşerken herhangi bir can veya mal kaybına ve herhangi bir zarara sebep olmadı.

Ateşlenen ikinci roket ise yine Kazım Karabekir Mahallesi’nde bu kez Atatürk Caddesi’nin ortasına düşerek patladı. Patlamanın şiddeti ve etrafa saçılan şarapnel parçaları çevrede hasar oluştururken bir apartmanın giriş katında da yangına sebep oldu. Ayrıca saldırı sırasında sokaktan geçen bir vatandaş etrafa dağılan şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu yaşamını yitirirken, yine şarapnel parçaları sebebiyle 1’i kadın 3 kişi yaralandı. Bölgeye gelen güvenlik güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, sağlık ekipleri ise yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. İtfaiye ekipleri ise bölgede çıkan yangınları söndürdü.

Bölgedeki binaların zarar görmesi nedeniyle mahallenin elektrik ve doğalgazı kesildi. Ayrıca güvenlik güçleri ve mahalle sakinleri arasında tartışma ve arbede yaşandı. Bir grup vatandaş ise motosikletleriyle konvoy yaparak tepki gösterdi, ardından polisin uyarısı ile dağıldı.

Kimlikleri Belli Oldu

Şu ana kadar yapılan saldırılarda toplan ölü sayısı 20’ye yükselirken, bugün yapılan saldırıda hayatını kaybeden kişinin Suriye uyruklu Nur Derviş (18) olduğu, yaralıların ise yine Suriye uyruklu Emine Aseni (36) ve Türk vatandaşı Mustafa Mutluer (31) olduğu öğrenildi.Yorum Yap