19 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Kimlik Nasıl Çıkarılır? Kayıp Nüfus Cüzdanları İçin Açık Nüfus Müdürlükleri Nöbette

19/11/2016 - 8:14

Nüfus Müdürlükleri KPSS ortaöğretim sınavı öncesinde fazla mesai yapıyor. Kayıp nüfus cüzdanları ve yeni kimlik çıkarmak isteyenler 2 adet fotoğrafları ile birlikte bulundukları yerin Nüfus Müdürlüklerine gidebilir. 20 Kasım pazar günü yapılacak olan KPSS öncesi kimlik belgesi çıkarmak isteyenler ve eksik belgesi olanlar için tüm kamu kuruluşları seferber olacak.
Kimlik Nasıl Çıkarılır? Kayıp Nüfus Cüzdanları İçin Açık Nüfus Müdürlükleri Nöbette

20 Kasım pazar günü gerçekleşecek olan KPSS Ortaöğretim sınavı için Nüfus Müdürlükleri fazla mesai yapacak. Gelen açıklamada sınava gireceklerin mağdur olmamaları için sınav öncesinde tüm Nüfus Müdürlüklerinin açık olacağı belirtildi.

Nüfus cüzdanını kaybedenlerin yada evde unutanların KPSS’ye girebilmeleri için gerçekleştirilen uygulamada gerekli olan sadece 2 adet fotoğraf. Bireysel olarak yapılan başvurularla birlikte adaylar dakikalar içerisinde yeni kimlik belgelerini alarak sınav salonunun yolunu tutabilirler.

Tarihin en yoğun katılımlı sınavı olacağından tüm büyük şehirlerde yoğun önlemler alınacak. Emniyet Müdürlükleri ve tüm kamu kuruluşları KPSS ortaöğretim öncesinde adayların mağdur olmamaları için yoğun olarak çalışıyor.

Nüfus Cüzdanı Nereden Çıkarılır?

Nüfus Müdürlükleri, kayıp yada yeni nüfus cüzdanı çıkarmak isteyenleri bekliyor. Bulunulan ilçenin müdürlüğü kısa sürede işlemleri tamamlayarak kimlik belgesini teslim etmektedir. Gerekli olan tek şey ise 2 adet fotoğraf.Yorum Yap