10 Ocak 2017

Yunus Ünlü

Kocaeli’de Okullar Tatil Olacak Mı? Meteoroloji’den Yoğun Kar Uyarısı

10/01/2017 - 17:38

Kocaeli'de yoğun kar yağışı nedeniyle adeta hayat durdu. Okullara 9 ve 10 Ocak tarihinde ara verdiren kar yağışı özellikle şehir merkezinde etkisini devam ettiriyor. Merak edilen soru ise Kocaeli'de 10 Ocak salı günü okullar tatil olacak mı konusunda. Meteoroloji'den gelen uyarılar doğrultusunda gözler Kocaeli Valiliği tarafından yapılacak açıklamalara çevrildi.
Kocaeli’de Okullar Tatil Olacak Mı? Meteoroloji’den Yoğun Kar Uyarısı

Yurt genelinde devam eden şiddetli kar ve soğuk, eğitimde aksamalar olmasına neden oluyor. Özellikle Marmara bölgesinde devam eden kar yağışı nedeniyle 2 gündür eğitime ara verilmek zorunda kalındı. Bugünde kar yağışının devam etmesi dolayısıyla gözler valiliklere çevrildi. Özellikle Kocaeli’de kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde olumsuz tablolar yaşanmaya devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’de Kocaeli için 9 Ocak salı gecesi ve çarşamba sabah saatlerinde kar yağışının devam edeceği uyarısında bulundu. Yapılan uyarılar sonrasında tüm öğrencilerin gözü kulağı Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na çevrilmiş durumda. Okulların 11 Ocak çarşamba günü de tatil olması bekleniyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Kocaeli Valiliği Kar Tatili Açıklaması

Meteorolojik verilere göre olumsuz hava şartlarının ve buzlanmanın etkili olmaya devam edeceği öngörüldüğünden, İl genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (Özel Rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 10.01.2017 Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.

Şehir genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve şiddetli buzlanma nedeniyle okulların 11 Ocak çarşamba günü de tatil edilmesi bekleniyor. Konu ile ilgili gelecek açıklamaları anlık olarak paylaşacağız.

Kocaeli’de Yoğun Kar Yağışı

Loading the player...

Kocaeli Hava Durumu1 Yorum

 

  • Lemra babaoğlu :

    11 Ocak 2017-18:15

    Ya nolucak yarında okul tatil olsa bizim burası buz dolu yerler çok kaygan
    0    0