13 Şubat 2017

Muhammet Negiz

KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuruları 20 Şubat Tarihinde Sona Eriyor

13/02/2017 - 8:17

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığı üzere 2017 yılında başvuru yapan ve şartları sağlayan esnafa KOSGEB 50 Bin TL faizsiz kredi desteği sağlanacak. Halen devam eden başvuruların 20 Şubat tarihinde sona ermesi bekleniyor.
KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuruları 20 Şubat Tarihinde Sona Eriyor

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’e (KOBİ) destek olması ve ekonomide yaşanan süreçten fazla etkilenmemesi amacıyla verilen KOSGEB destekleri 2017 yılında da devam ediyor. KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL faizsiz kredi desteği başvuruları halen devam ediyor. Başvurularda son tarih ise 20 Şubat 2017 olarak öngörülüyor.

KOSGEB tarafından verilecek olan 50 bin TL faizsiz kredi desteği başvuruları devam ediyor. 2016 yılında verilen destekten 15 bin firmanın yararlanırken, yeni dönemde başvuru şartlarını sağlayan herkese KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi desteği verilmesi öngörülüyor. Konu hakkında açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,”Bu yıl 2.5 milyar bütçeyle bu programı daha da genişlettik. Yani KOBİ’miz için 10.3 milyar lira faizsiz kredi hacmi oluşturmuş olacağız” diyerek verilecek olan desteğin kapsamının artırıldığını ifade etti.

DESTEK ARTINCA İLGİ DE ARTTI

Yapılan açıklamaya göre, önceki KOSGEB desteğine başvuru yapan kişilerin yeniden başvuru yapmasına gerek olmadığı ifade edilirken, başvuru süresinin 20 Şubat tarihinde sona ereceğine dikkat çekiliyor. Talep artışı konusunda açıklama yapan Bakan Özlü, “KOBİ’lere 2002-2016’da 3.5 milyar lira destek sağladık. Bakanlık olarak KOBİ’lere destek vermek amacıyla devreye alınan 2017 bütçesi 2.1 liradan 2.7 milyar liraya çıkarıldı. Artışta, faizsiz krediye olan talep etkili oldu” şeklinde konuştu.

SANAYİ ALANLARI TAŞINACAK

Bakan Özlü, yaptığı açıklamada, Üretim Reform Paketi ve köklü reformlar üzerinde çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Özlü, konuşmasına şu ifadelerle devam etti; “Üretim Reform Paketi’nde, yeni sanayi parselleri oluşturmak, parselleri daha uygun şartlarda sanayicinin kullanımına sunmak, şehir içinde kalmış sanayi alanlarının daha uygun yerlere taşınmasını sağlamak için önemli düzenlemeler yapacağız.”Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu