20 Kasım 2016

Buket Gizem Narin

KPSS Lise Ortaöğretim Puan Hesaplama Robotu Yayınlandı (ÖSYM Verilerine Göre)

20/11/2016 - 15:39

KPSS lise/ortaöğretim sınavının sonra ermesinin ardından tüm adaylar güvenilir KPSS puan hesaplama robotu arayışına girdi. Adaylara kaliteli hizmet vermek amacıyla HaberDirekt.com ÖSYM verilerini alarak KPSS lise ortaöğretim puan hesaplama robotu oluşturdu. Geçmiş yılların KPSS doğru cevaplarında oluşan puanlara göre robot size alacağınız puan göstermektedir. Online olarak kpss puan hesaplama yapabilirsiniz.
KPSS Lise Ortaöğretim Puan Hesaplama Robotu Yayınlandı (ÖSYM Verilerine Göre)

Lise yani ortaöğretim mezunu adayların girdiği KPSS sona erdi. 3 milyondan fazla aday zor bir sınavdan geçti. KPSS ortaöğretim sınavı son zamanlarda oldukça zorlaştırılmış ve ÖSYM bu konuda bir çok kez eleştirilmişti.

KPSS ortaöğretim sınavı sonrasında adaylar tahmini alacakları puanları hesaplamak için internet sitelerine hücum etti. Online olarak kpss puan hesaplama hizmeti veren sitelerin bir çoğu, adaylara istenilen hizmeti vermemektedir. En güvenilir ve kaliteli puan hesaplama işlemi ÖSYM verileri ışığında olabilir. HaberDirekt.com olarak ÖSYM geçmiş seneler verilerini alarak sizlere KPSS ortaöğretim puan hesaplama sistemi oluşturduk.

KPSS lise ortaöğretim puan hesaplama sistemini doğru olarak kullanmanız için Genel Yetenek ve Genel Kültür net sayılarınızı yazın ve bölümünü seçin. 2015,2014,2013 yıllarında aynı netleri yapan adayların aldıkları puanları size sistem gösterecektir. Bu puanlar ışığında sizde KPSS puanınızı kestirebilirsiniz.

KPSS PUAN HESAPLAMA (ONLİNE)5 Yorum

 

 • Kamile Sencer yıldız :

  21 Kasım 2016-01:40

  Üçbuçuk milyon kişi sınava başvuruyor.Önlisans kpss ve lisans kpss ile bu sayı onbir milyon beş yüz yapar.Tahsili yetersiz ya da tahsil durumu olmayanlar,sınavlardan ümidini kesenler ile bu sayı on beş milyon eder.Şu an eğitimi devam edenler de iş bekliyor.Hani işsizlik rakamı üç milyondu.Demek ki gerçek rakam onbeş milyonun üzerinde.
  0  0
  • Bhg :

   21 Kasım 2016-11:49

   Kardeş bu sınava girenlerin çoğu özel sektörde çalışıyor bende dahil özel sektörde çalışıyorum KPSS de girdim devlet kadrosunda çalışmak için
   0   0
  • Engin ORUÇ :

   23 Kasım 2016-10:31

   Kamile Hanım KPPS ye girenlerin %50 si şu an özel sektörde çalışıyor zaten.. diğer kısımda liseden yeni mezun yada üniversitede bir bölümde okuyanlar.. ülkemizde işsizlik çok ama sınava girenlerle bunun istatistiğini yada analizini yapmak çok doğru sonuçlar vermeyecektir.
   0   0
  • ulas tan :

   23 Kasım 2016-21:04

   Kamile hanım sen bu hesapla evde kalırsın ben sana söyliyeyim
   0   0
 • Ramazan Demir :

  22 Kasım 2016-10:25

  Arkadaşlar kpss puan hesaplama motoru 4 yanlış bir doğruyu kendiliğinden mi hesaplıyor
  0  0