15 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

KPSS Önlisans Tercih Kılavuzu Yayınlandı Haberlerine İtibar Etmeyiniz!

15/11/2016 - 17:46

KPSS önlisans tercih kılavuzunun açıklanmasını bekleyen binlerce adayın duygularını sömüren medya yayın organları, açıklanmamış KPSS önlisans tercih kılavuzunu açıklanmış gibi ilan ediyor. Konu ile ilgili etkin kaynaklardan memurlar.net konuyu gündeme getirdi.
KPSS Önlisans Tercih Kılavuzu Yayınlandı Haberlerine İtibar Etmeyiniz!

Bildiğiniz üzere KPSS Önlisans sınavı sonuçları 8 Kasım 2016 tarihinde açıklanmıştı. Milyonlarca adayın Google’da “KPSS Önlisans Tercih Kılavuzu” araması milyonlarca aday tarafından patlama yapınca, medya devleri hit almak için yalan haber yapmaya başladı.

Önde gelen tüm medya organları, başta Hürriyet, Milliyet, NTV ve CNN Türk gibi elit sitelerde dahil olmak üzere, Google’da en çok aranan kelimelere bakarak haber metinleri yazdırmaktadır.

Ancak öyle tahmin ediyoruz ki, bu haber metinleri tek bir elden çıkmaktadır.

Zira KPSS Önlisans Tercih Kılavuzunun henüz yayınlanmamış olmasını belirtmemiz rağmen; Hürriyet, Milliyet, NTV ve CNN Türk gibi medya organları, internet sitelerinde, “KPSS Önlisans Tercih Kılavuzu yayımlandı” şeklinde haberler yapmaktadır.

KPSS Önlisans Tercih Kılavuzu yayımlandı şeklindeki haberler doğru olmayıp, önde gelen basın kuruluşlarımızın, Google aramalarında çıkmak için bu tür sahte içerikli haber metinleri yazmaktan vazgeçmesi gerekmektedir.

yalan-haberler

Sonuçta haber metninden ziyade önemli olan itibardır. İtibarsız gazetecilik, gazeteyi değersizleştirir. Önlisans adaylarına yönelik kadroların da yer alacağı 2016/2 KPSS tercih kılavuzu 21 ila 30 Aralık 2016 tarihleri arasında yayımda olacaktır.Yorum Yap