21 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

KPSS Puan Hesaplama Modülü Yenilendi – ÖSYM ve İhtiyaç Akademi İşbirliğiyle!

21/11/2016 - 19:55

KPSS ortaöğretim puan hesaplama modülümüz ÖSYM ve İhtiyaç Akademi işbirliğiyle yenilendi ve kullanıma sunuldu. KPSS puan hesaplama işlemi yapmak isteyen adaylar, genel kültür ve genel yetenek netlerini sisteme girerek KPSS puanını hesaplayabilir. KPSS puan hesaplama sistemi üzerinden ortaöğretim puanı KPSS P94 haricinde, diğer puan türleri de hesaplanabilmektedir. Hesaplanan KPSS puanı %100 doğruluk vermeyebilir ancak en fazla 2 puan oynama yapmaktadır.
KPSS Puan Hesaplama Modülü Yenilendi – ÖSYM ve İhtiyaç Akademi İşbirliğiyle!

KPSS puan hesaplama modülü hakkında alınan olumsuz yorumlar sonrasında, KPSS ortaöğretim puan hesaplama sistemimizi yeniden düzenledik. ÖSYM ve İhtiyaç Akademi işbirliğiyle veriler yeniden işlendi. Yeni KPSS puan hesaplama robotu KPSS P94 puanı yani KPSS Ortaöğretim puanınızı hesaplama konusunda oldukça profesyonel hazırlanmış bir sistemdir.

KPSS ortaöğretim sınav yine çok zor geçti. Sosyal medyada yapılan yorumlara göre tarihin en zor sınavları arasında gösteriliyor. Ancak bu konuda bir çok aday da, çok kolay bir KPSS olduğunu söylüyor. KPSS ortaöğretim sınavı bildiğiniz üzere 2 yılda bir yapılıyor. En son 2014 yılında yapılan KPSS sınavında adaylar yine çok zorlandığını belirtmiş ve daha kolay bir sınav istediklerini dile getirmişti.

KPSS ortaöğretim sınavı tarihinin en çok katılımlı sınavı 2016 yılında yaşandı. 3 milyondan fazla adayın katıldığı sınavda, sonuçların açıklanması da uzun sürecek gibi görülüyor. Bu nedenle KPSS puan hesaplama yaparak, kaç puan alacağınızı önceden öğrenebilmeniz mümkün.

KPSS lise/ortaöğretim puanınızı hesaplama sayfasına geçmeden önce, size sistemin kullanımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. KPSS puan hesaplama sistemini kullanmak için sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek doğru/yanlış alanlarını dolduruyorsunuz. Diğer alanları doldurmanıza gerek yok. O alanlar diğer KPSS sınavları için geçerli alanlardır. Daha sonra KPSS P94 alanında yazan sonuç, sizin KPSS ortaöğretim puanınızdır.

KPSS PUAN HESAPLAMA

KPSS P94 – KPSS Lise/Ortaöğretim Puanı Hesaplamak İçin Tıklayınız!

KPSS ortaöğretim puanızı hesaplamak için sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarını doldurduktan sonra hesaplama yapınız. KPSS P94 alanı sizin KPSS ortaöğretim puanınızı vermektedir.Yorum Yap