20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Rekor Katılımlı Sınav Rekor Sürede Açıklanabilir

20/11/2016 - 22:56

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden milyonların gözü kulağı ÖSYM'den gelecek açıklamada. Daha az katılımla gerçekleşen KPSS önlisansta sonuçlar 22 günde açıklanmıştı. Gelen bilgilere göre KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanması 1 ayı geçebilir.
KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Rekor Katılımlı Sınav Rekor Sürede Açıklanabilir

KPSS ortaöğretim bugün rekor katılımla gerçekleşti. ÖSYM, 16 Ekim tarihinde düzenlenen KPSS önlisans sınavının sonuçlarını, 22 gün sonra 8 Kasım tarihinde açıklamıştı. Ortaöğretim sınavına giren sayısının çok daha fazla olması nedeniyle sonuçların 1 aydan önce açıklanması zor görünüyor.

3.5 milyondan fazla katılımla tarihin en yüksek katılımlı sınavı olarak tarihe geçen 2016 KPSS ortaöğretim sınavı için gözler sonuçlara çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KPSS ile ilgili olarak, “Devlete kapağı bir atayım ondan sonra para pul derdim olmaz. Mantık bu mu, mantık bu. Onun için ne diyoruz. Bu Memur Kanunu’nun değişmesi lazım. Niye, hakkını veren çalışan devam etsin. Ama çalışmıyorsa millet ve devlet onları sırtında taşımaya mecbur kalmasın. 15 Temmuz’da bunu yaşamadık mı? 15 Temmuz’dakiler bunlar değil mi? Yedirdik, içirdik bombaları onlar yağdırdı bize. Peygamber efendimiz rızkın 10’da 9’unun ticarette olduğunu söylüyor. Çalışmalar sayesinde Başbakanlık ve ilgili bakanlıkların elinde birikim oldu. Hükümetimiz her fırsatta birikimi kullanarak insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığında bir kamu personel oluşumu yaratmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın açıklamaları KPSS alımlarının düşeceği anlamına geliyor. Ancak buna rağmen milyonların umudu memur olabilmek. Bu nedenle her yıl memur alımı düşmesine rağmen başvuru sayısı katlanarak artıyor.

2016 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları İçin TIKLAYINIZYorum Yap